Na Klínech se rozjel jeden vlek Poma. Upravené jsou i některé okruhy pro běžecké lyžování. „Pokud to nepůjde rolbou, tak budou upraveny na klasiku skútrem se stopovačem,“ informovali provozovatelé areálu.

Klíny byly v tomto týdnu oceněné v průzkumu sítě Evropských spotřebitelských center jako areál s nejnižší cenou za šestidenní skipas pro dospělého. Stojí asi 40 eur zhruba 1000 korun.

V pátek již byli snowboardisté také na svahu na Meziboří. Tam ale zatím museli chodit pěšky. Vlek se na tamním středně obtížném svahu má podle provozovatelů rozjet v neděli.

„Stále zasněžujeme, protože přírodního sněhu moc není. Plný provoz proto předpokládáme od 5. prosince,“ řekl včera Tomáš Hering z areálu na Meziboří. Pro lyžaře je nově k dispozici prosklená a vytápěná pergola v dojezdové části u restaurace.

Intenzivně provozovatelé zasněžují také sjezdovku U kostela v Českém Jiřetíně. Tam si ale příznivci zimních sportů musejí na první rozjezd vleků ještě počkat. Tento víkend je naplánována teprve revize vleků. Zahájení sezony tak vlekaři museli oddálit až na 18. prosince. Podle tamního provozovatele Jiřího Drahoráda ale možná vleky spustí o týden dřív.

Na letošní sezonu se zatím nepodařilo pro lyžaře zajistit skibusy, které z Litvínova jezdily na Klíny a Český Jiřetín. Informační turistická kancelář zatím domluvila jen víkendovou rekreační autobusovou linku na Dlouhou Louku. Běžkaři tak budou moci autobus mířící do hor začít využívat od soboty 11. prosince. Skibus pro lyžaře asi zajistí provozovatelé areálů.

„Na provoz vždy přispívalo i město Litvínov, areál Klíny a Český Jiřetín. Město ale už nemá peníze. A my se nyní musíme domluvit. Pravděpodobně buďto si zajistíme každý svůj skibus. A nebo jeden společný, ale o tom budeme teprve jednat,“ řekl Josef Dlouhý ze sport areálu Klíny.