Neobvyklá loupež se odehrála na jedné mostecké benzinové čerpací stanici minulý týden. Do prodejny tam kolem půl deváté večer přišel muž, koupil si placatku s rumem a alkohol venku vypil. Posilněný lihovinou se vrátil dovnitř. Tentokrát si vybral minerálku a pustil se do řeči s obsluhou. Pak začal ženě vyhrožovat a řekl si o peníze z pokladny. „Své výhrůžky několikrát zopakoval. Obsluha mu ze strachu vydala několik tisíc korun. Muž poté ženě podal ruku a dal jí svůj občanský průkaz,“ popsala případ mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Lup spolkl hazard

Lupič se následně odebral do herny, kde všechny peníze pravděpodobně prohrál na automatech. Jeho podivné počínání ale nekončila. „Z herny šel domů, kde se svěřil s tím, co udělal a pak šel před dům čekat na policii. Ta krátce na to přijela do jeho bydliště. Muž byl zadržen v policejní cele,“ dodala Světláková.

Policejní komisař mladíka obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Lupič je stíhán na svobodě. Případ policie dál vyšetřuje. Bude také u obviněného zkoumat jeho duševní stav a přibere znalce z oboru psychiatrie.