Tomu ale někteří jen stěží věří. Poukazují na fakt, že město má v dané lokalitě v Loučné jen minimum obecních bytů. „Nehodlám jít do paneláku v Libkovické, ani nehodlám jít do žádného bytu dole v Lomu třetí čtvrté kategorie, abych hodila s dítětem ven na chodbu na společný záchod,“ vyjádřila své obavy Deníku Marika Jonášová, která byt získala s dluhy po svém bratrovi.
Obyvatelé domu, z kterého je nyní penzion, nechtějí uvěřit ani tomu, že by penzion město nutně potřebovalo. „Vždyť vyvěšují každou chvíli výzvu, že mají volná místa v penzionu dole v Lomu,“ shodli se nájemníci. Deník si toto tvrzení ověřil, volných míst bylo hned několik.
„To je sice pravda, jenže v penzionu v Lomu jsou pouze jednotlivé pokoje, kuchyňka a sociální zařízení je společné, proto chtějí senioři raději do Loučné, kde jsou celé byty i s kuchyní a koupelnou,“ bránil se nařčení starosta Josef Nétek s tím, že v Lomu je hodně starých obyvatel a město jim chce vyjít vstříc.
Nový penzion v Loučné sousedí přímo s původním penzionem, což je podle vedení města další důvod, proč zastupitelé vybrali právě dům, jehož majitelé se nyní bouří. „Sestřičky to budou mít hned naproti,“ uvedl Nétek. Třetí dům v řadě je také obecní a i do něj chtějí úředníci nájemníky nového penzionu přestěhovat místo obyvatel, kteří již splňují podmínky pro přijetí do penzionu. „Mně ale starosta říkal, že ti lidé se ze svých bytů přestěhovat nechtějí, takže je tam nechají,“ uvedl Marian Dancso, kterého Nétek označil za jedinou osobu, která od zřízení penzionu vyvolává problémy. „Se všemi se rozumně domluvíme, máme je pozvané na jednání 12. listopadu,“ uvedl starosta.
Jak Deník zjistil, s postupem úřadu však není spokojena většina nájemníků. „Nevím, jestli na setkání půjdu, jsem v práci. Potřebuji se s někým poradit, co mám dělat, abych o byt nepřišel,“ uvedl například třiapadesátiletý Josef Machart. Ten od úřadu dostal výzvu k zařazení do slosování o dva byty v Loučné. Listinu bez jediného razítka či podpisu ukázal i ostatním nájemníkům. „Dostal jsem vynadáno od Brzákové (úřednice městského úřadu v Lomu – pozn. autora), že jsem ten papír ukázal Dancsovi, že to bylo jen pro mě. Samozřejmě jsem jí nic nepodepsal,“ vypověděl Machart s tím, ať se snaží úředníci nejdříve umístit jinam ty mladší s dětmi. „Vždyť mě za těch pěl let bude 59, já se nechci stěhovat,“ dodal muž.