Tamní radnice ovládaná stranou Severočeši.cz společně s ODS a VV rozhodla o rekonstrukci, vybavení a následném pronájmu místní kavárny za korunu lomské podnikatelce Nikole Srbové. Hned sousední obchůdek v rovněž obecním domě ale platí podle zjištění Deníku měsíčně 2700 korun, navíc Srbová byla v loňských volbách na kandidátní listině právě Severočechů.cz. Za vybudování kavárny včetně vybavení město ze svého rozpočtu zaplatilo čtvrt milionu korun.

„Všichni koaliční partneři, kteří jsme ve vedení města, jsme měli ve volebním programu jednak podporu podnikatelů, a jednak zřízení kavárny. Objekt byl vytipován jako nejvhodnější ke zhodnocení majetku města. Rekonstrukce nebytových prostor byla zahrnuta do rozpočtu 2011. Začali jsme vlastními silami z rozpočtu města a došlo k rekonstrukci prostoru s cílem vybudovat z něj kavárnu,“ řekla včera Deníku starostka Lomu Kateřina Schwarzová, podle které provozování kavárny bylo nabídnuto na internetových stránkách města. Přihlásil se pouze jediný zájemce, lomská firma Nitex ISP, jejímž je Nikola Srbová jednatelem.

„Mezi provozovatelem a městem je nájemní vztah. V Lomu není tak obrovská kupní síla,“ vysvětlila Schwarzová korunový nájem. Nájemce si bude sám hradit všechny spotřebované energie.

Symbolické nájemné se ale nelíbí opozičnímu zastupiteli Marianu Danczovi. „Je to nespravedlivé a diskriminační k ostatním podnikatelům,“ řekl Mosteckému deníku Danczo.„Nechci na kavárně zbohatnout, mám svoji firmu. Myslím, že záměr s kavárnou je dobrý, aby lidé z Lomu měli kam zajít,“ sdělila Srbová.