V Mostě připravují Repre a přilehlá prostranství pro natáčení scén do zahraničního sci-fi seriálu nejmenované společnosti. Stejně tak název, obsah a obsazení podléhá utajení. Samotné natáčení potrvá od 9. do 20. června. V tuto dobu musejí Mostečané počítat s určitým omezením pohybu v centru. Důvodem budou mimo jiné speciální pyrotechnické efekty a kaskadérské akce.

Cílem bezpečnostních opatření je, aby se nikdo z kolemjdoucích nezranil nebo nevylekal. Proto bude na místě pořádková služba, která bude chodce informovat. Některá místa nebudou během natáčení průchozí a vedle budou vyznačené obchozí trasy. Krátce bude uzavřen i horní prostor mezi hotelem Cascade a Repre.

Architektonicky ojedinělé centrum Mostu a jeho brutalistní budovy z éry socialismu filmaře lákají. Na jaře před dvěma lety zahraniční štáb natáčel v Prioru a okolí záběry pro akční seriál Extinction (Zánik).

Příběh o zamilovaném mladíkovi, který zažije konec světa a vrátí se v čase ovlivňovat budoucí dění, si už našel své diváky a odvysílal ho britský televizní kanál Sky pod názvem The Lazarus Project.

Zdroj: Youtube

Loni v létě v centru Mostu jiný štáb natáčel zahraniční film. U kulturního domu Repre vznikla kulisa střeženého areálu, kde pod dohledem dozorců cvičil dav mladých lidí v růžových teplákových soupravách. Na ploše zněla angličtina a čeština. Během natáčení byl průchod touto částí centra uzavřen.

Kamera, klapka - výbuch. Filmaři to v Mostě po poslední scéně zabalili.
Už jste viděli ty scény z Mostu? Město v britském akčním filmu. Vybuchuje Prior

V roce 2019 Most nejvíc proslavil český komediální seriál Most!, který byl výhradně o městě a jeho rázovitých obyvatelích. Seriál patřil ve své době k nejsledovanějším pořadům v ČR a v roce 2020 získal cenu Český lev jako nejlepším dramatický televizní seriál.