Na středečním jednání se Seidlová setkala s vedením města a petičním výborem. Nezaměstnaní, kteří dostávají místo pěněžních dávek poukázky na jídlo, ošacení a hygienu, jsou spokojeni. „Jsme rádi, že to takhle dopadlo a kancelář ombudsmana se začala naším případem zabývat. Zatím se ještě nechceme zmiňovat o dalších podrobnostech jednání, vše je zatím v šetření. Je to, ale na dobré cestě,“ sdělila včera deníka jedna z hlavních organizátorů protestních akcí proti stravenkách Jana Garajová.

Zatím se k stravenkovému systému vyjadřovalo pouze vedení Litvínova, nyní se ozvali i hlasy zastupitelů města, kteří stravenky také podporují. „Zástupkyně veřejného ochránce práv přijela na jednání s vedením města neznalá místního prostředí a znalostí problematiky vyplácení dávek v hmotné nouzi. Za to velmi kriticky vystupovala proti výše zmíněnému systému vyplácení dávek,“ vyjádřil se Deníku litvínovský zastupitel Patrik Cmorej. Dále dodal, že jeho osobně zaráží fakt, že zcela kategoricky se názorově na nově zavedený systém vyplácení dávek v hmotné nouzi rozcházejí dvě základní instituce pro lidská a veřejná práva.

„Na jedné straně ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková, která při své poslední návštěvě našeho města tento systém přivítala s otevřenou náručí a na straně druhé zástupkyně veřejného ochránce práv tento systém výplaty kategoricky odmítá,“ sdělil zastupitel Patrik Cmorej.