Skupina dětí si postup vybojovala titulem 2. vicemistr oblasti na postupovém kole, které se konalo 10. května v Žatci a skupina seniorek měla zajištěn přímý postup z loňského Mistrovství republiky, na kterém získala titul 1.vicemistr České republiky.

Ve Strakonicích se sešly ty nejlepší skupiny z Čech a vzhledem k tomu, že konkurence byla opravdu veliká, do poslední chvíle se nedalo odhadnout, jak to celé dopadne. Bojovalo se jednak o postup na finále celého Mistrovství, které se bude konat od 20. do 22. června v Poděbradech, ale také se bojovalo o medaile.

A Litvínovské mažoretky zazářily ve stříbrném světle. Obě skupiny, jak skupina dětí, tak skupina seniorek obsadily ve svých kategoriích druhé místo a zdobí je stříbrné medaile.

„Já jsem opravdu neskutečně pyšná na to, co jsme všichni společně dokázaly. Vždycky jsem záviděla vedoucím, které měly na soutěžích více úspěšných skupin a tudíž měly na kru více medailí. Svým holkám jsem říkala, že bych taky chtěla , aby mi to na krku cinkalo. No, a letos se mi splnil sen. Je to nádherný pocit, když slyšíte, že titul a medaile získávají zrovna vaše skupiny. To si potom říkám, že všechna ta dřina, ten dril, to hulákání na trénincích a občas i slzičky, že to všechno bylo k něčemu a že ten čas nebyl ztracený,“ byla šťastná vedoucí litvínovského souboru Jana Schützová.

Ale i ten nejtvrdší trénink a odříkání by nebyl k ničemu bez dobře postavené choreografie. “Proto bych chtěla poděkovat naší choreografce Veronice Hüblové, která odvedla kus obrovské práce i přesto, že má malé miminko. Naše malá Viktorka už patří k souboru jako maskot. Od svých tří měsíců trávila spoustu času s námi v tělocvičně, protože maminka Veronika nacvičovala choreografie. Všechny soutěže objížděla s námi a už si nedovedeme představit, že by s námi někde nebyla. Nosí nám štěstí a je to náš živý maskot. Pevně věřím, že z Poděbrad se vrátíme také s nějakým oceněním. Vždyť už jenom to, že jsme se tam dostaly je obrovský úspěch, protože tam už opravdu budou jen ti nejlepší z nejlepších,“ dodala Jana Schützová.