Docela velké divadlo se zúčastnilo pětadvacátého ročníku mezinárodního divadelního festivalu v rakouském Linzi s inscenací Šípková Růženka.

„V letošním roce jsme na festival přihlásili hudební inscenaci na motivy Čajkovského baletu Šípková Růženka, kterou hrajeme i v německém jazyce a hostovali jsme tak v Linzi potřetí. Spolu s umělci z USA, Austrálie, Mexika, Kanady, Peru, Argentiny, Uruguaje, Japonska, Vietnamu, Číny a ze všech zemí Evropy. Z Čech se, kromě nás, zúčastnila festivalu hudební skupina Marw,“ uvedla Jana Galinová z Docela velkého divadla Litvínov. Festival Pflasterspektakel, který se koná každý rok v rakouském Linzi, přiláká na pět dní do města na Dunaji tisíce milovníků divadelního umění. Diváci se sjíždějí nejen z celého Rakouska, ale i z okolních zemí.

„Umělci přijíždějí z celého světa. Může jich být ale maximálně šest set, tedy kolem sta souborů. Poprvé jsme v Linzi hostovali v roce 2005 s operou Carmen a festival nás okouzlil. Město platí umělcům veškerou dopravu, ubytování a snídaně, a diváci je pak odměňují na místě podle toho, jak se jim produkce líbí, a nebo podle toho, nakolik jsou spořiví. Ačkoliv je zájemců z řad divadel každý rok více než tisíc, hned v roce 2006 jsme dostali další pozvání a hráli v Linzi Labutí jezero,“ dodala Jana Galinová.

(jg,mh)