Nespokojení lidé po dohodě s radnicí od pochodu upustili. Nechtějí vyvolávat zbytečné problémy. Na zasedání zastupitelstva do Scholy Humanitas přijdou jednotlivě. Zastupitelé zasedají od 14. hodiny ve Schole Humanitas. Policisté měli na parkovišti u bývalé Delvity mezi Litvínovem a Janovem v pohotovsti několik hlídkových vozů. Jejich zásah ale nebyl zapotřebí.

Celkem pět ohlášených demonstrací a pochodů, které se měly odehrát v Litvínově, ve středu radnice zakázala. Šestou nepovolila ve čtvrtek. U většiny z nich tak městský úřad učinil, protože na stejný den, hodinu a místo již byla ohlášená jiná akce, jejíž organizátoři dorazili s oznámením na radnici dříve.

Řadě demonstrantů vypálila rybník Židovská liberální unie, která si téměř celý Litvínov zarezervovala první a až do konce května příštího roku.

Rozhodnutí, které zakazuje pořádání shromáždění, se týká akce svolané na 13. prosince na náměstí Míru, která měla dále pokračovat pochodem do Janova.

Smůlu má i Romské křesťanské sdružení, které si chtělo litvínovské ulice zamluvit až do konce května roku 2009.

Zakázáno je i shromáždění, které se mělo konat několik dní v prosinci na Masarykově náměstí a dalších ulicích města. Na stejném místě se mělo konat i další shromáždění a to ve vybraných dnech v prosinci, lednu a únoru. Ani tyto akce však radnice nepovolila.