Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 31letého muže z Litvínova. Ten se měl dle výsledků šetření litvínovských policistů dopustit dvou krádeží.

Ve druhé polovině října využil u jednoho litvínovského supermarketu situace, kdy řidič se zásobováním řádně neuzamkl vozidlo a odešel do prodejny. Obviněný vnikl do vozidla a během pár minut odcizil navigaci, mobilní telefon, peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí.

Koncem října byl v jedné restauraci, kde si všiml spícího muže, kterému prohledal kapsy oděvu a odcizil mu platební karty a mobil. S kartami pak provedl několik nákupů za dva tisíce korun. Celkem obviněný způsobil škodu ve výši 19 400 korun.

Odcizené věci muž údajně prodal náhodným osobám. Litvínovan je stíhán na svobodě a hrozí muž až tříletý trest odnětí svobody. Už v minulosti kradl a z vězení přišel loni.

Další případy

Mladík přepadl mladíka
Policie v Mostě zahájila trestní stíhání 19letého mladíka z Mostu a obvinila ho z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Mladý muž měl poslední týden v říjnu ve večerních hodinách v parku poblíž centra města vytrhnout mladíkovi mobil z ruky a poté z místa utekl. Poškozený ho pronásledoval, ale nedohonil ho. Odcizený mobil obviněný prodal na ulici. Předchozí den Mostečan v centru města rozbil výlohu u jedné prodejny a z výlohy odcizil dvě láhve s alkoholem. Jednu rozbil, druhou prodal náhodné osobě. Peníze, které utržil prodejem mobilu a láhve alkoholu, prý utratil v herně, kde je prohrál na automatech. Celkem mladík způsobil škodu ve výši 25 tisíc korun.

Dealer pervitinu a marihuany odhalen
Muž ve věku 48 let z Litvínova čelí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dle výsledků šetření měl muž loni i letos obstarávat a následně prodávat drogu metamfetamin. Podle kriminalistů prodal drogu nejméně v 47 případech a v dalších 12 případech prodal nezjištěné množství marihuany. Obě drogy obviněný distribuoval na různých místech města Litvínov, aktivní byl hlavně v budově Koldům. Obviněný je stíhán na svobodě a hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

Na gauči v chatce spal cizí muž
Nemilé překvapení čekalo jednoho zahrádkáře koncem října. V ranních hodinách šel jako každý den na zahrádku v Hamru. Po příchodu na pozemek zahrady zjistil, že má u chaty rozbité okno. Uvnitř ho poté překvapil nepořádek a rozházené bundy na gauči. Pod nimi spal neznámý mladý muž. Ten následně po probuzení vyčkal s majitelem do příjezdu policie. Ti 24letému muži z Duchcova sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Za to mu může soud uložit až tříletý trest odnětí svobody.

Vnuk je v cizině, babička na něj pobírala dávky
Policie v Mostě obvinila z přečinu podvodu 52letou ženu z Litvínova. Ta měla od konce roku 2014 do léta 2016 neoprávněně pobírat dávku státní sociální podpory na svého vnuka, který jí byl soudem svěřen do výchovy, a která jí byla přiznána na základě zákona o státní sociální podpoře. Ve své žádosti však neuvedla změny ve skutečnostech rozhodných pro trvání nároku dávky, její výši a výplatu, kdy zatajila, že její vnuk již od roku 2014 do současné doby žije v cizině. Tato skutečnost ovlivnila i výplatu dávky na jejího syna, kdy Úřadu práce vznikla škoda ve výši 22 600 korun. Soud za takové jednání může uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, středa 2. října