Litvínovští občané podali vloni více stížností než v roce 2015. Trápilo je chování úředníků i postup správních orgánů. Tížila je také situace kolem domu Koldům. Vyplývá to z přehledu přijatých stížností a petic, který na tiskové konferenci okomentoval tajemník litvínovské radnice Valdemar Havela.

Koldům.Zdroj: archiv DeníkuObyvatelé města na úřad doručili minulý rok více petic než předloni - celkem čtyři. „Obsahem byl například návrh na instalaci zpomalovacích retardérů k dětskému hřišti za domem v Podkrušnohorské ulici nebo se místní zajímali o zachování sousedského místa v ulici Jedličkova. Hodně se také řešila situace kolem Koldomu. Jedna petice směřovala k řešení parkování u domu, další se věnovala problematice nadměrné hlasitosti letního kina a úplnému zamezení hudební produkce v areálu koupaliště," informoval o situaci Havela.

Čtěte také: Strážníci opakovaně řeší parkování u Koldomu

Zejména poslední téma je mezi občany velice diskutované již delší dobu. Řešení nešťastné situace přiblížila starostka Kamila Bláhová. „Udělají se určitá opatření tak, aby bylo vyhověno všem stranám. Zvolili jsme kompromisní řešení. Letní kino bude pokračovat, sníží se ovšem počet promítacích dnů. Promítat se bude jen v pátek a v sobotu. Časy promítání zůstanou v pozdějších večerních hodinách, udělá se výjimka, co se týče rušení nočního klidu. Hudební produkce se v prostorách koupaliště dále konat nebude," řekla.

Prodejce ponožek, skládka suti…

V minulém roce podali občané města dále celkem sedm stížností. Témata byla různorodá. „Obyvatelé nejen přímo z Litvínova, ale i z jeho blízkého okolí, si stěžovali třeba na místního prodejce ponožek, na skládku stavebního odpadu za prodejnou Lidl, na prodej části pozemku v blízkosti společnosti Schoeller či na rekonstrukci ulice Vilová. Po prošetření byla jako důvodná vyhodnocena pouze jedna stížnost," potvrdil Deníku Havela.

Negativní trend se ovšem objevil v kategorii stížností na postup správního orgánu či na chování konkrétních úředníků. Zatímco v roce 2015 bylo stížností jen šest, v loňském roce se jich muselo řešit devět. Jeden případ je doposud v řešení, jako částečně důvodné byly uznány čtyři stížnosti a shodně čtyři stížnosti jako nedůvodné.