Již od roku 1998 se v Litvínově drží tradice pořádání turistických setkání, která organizuje město. „Zpočátku bylo hlavní náplní našich srazů křtění nových cyklotras. Během těch osmnácti let už jsme ale vyčerpali všechny možnosti. Proto se teď scházíme, abychom si jednotlivé trasy připomněli a společně znovu prošli," sdělila Mosteckému deníku Dáša Wohanková z propagace města.

Další setkání pro ty, co mají rádi pobyt v přírodě, se koná již tuto neděli. „Sraz účastníků je v 11 hodin v Dlouhé Louce. Zajištěna je autobusová doprava z Litvínova, autobus odjíždí v 10:20 hodin z autobusového nádraží. Jízdenky jsou k dostání v informačním centru na zámku a stojí 30 Kč," sdělila informace k neděli Wohanková. Každý účastník akce obdrží na začátku mapku a instrukce k trasám.

Cyklisté mají na výběr ze tří doporučených tras (18, 23 a 29 kilometrů), pěší turisté si mohou vybrat jednu ze dvou variant (12 a 23 kilometrů). „Zajímavá je nabídka výuky nordic walkingu s odborným instruktorem. Zájemci si mohou hole na nordic walking zapůjčit od nás, musí si je však předem zamluvit v infocentru," informovala Wohanková. Všechny trasy vedou na Klíny, kde je v odpoledních hodinách pro účastníky připraveno posezení a občerstvení. Zajištěný je zpáteční autobus do Litvínova.

„Zájem lidí o turistické a cyklistické výlety je velký, rok od roku narůstá. Začínali jsme zhruba s třicítkou lidí, postupně se přidávali další. Vždy záleží také na počasí. A co je hlavním cílem? Vytáhnout místní obyvatelé do přírody a představit jim naše krásné hory," shrnula závěrem Wohanková.