Po nekonečném odkládání se snad litvínovská mládež skateparku konečně dočká. Již vloni v létě byla z terénu odstraněna skládka, která se tam za léta nahromadila a dlouhé měsíce se pak čekalo na překážky. V areálu letních sportů je teď jen vyasfaltovaná plocha, za čtyři týdny by už zde měly přibýt slibované kompotenty.

„V posledním výběrovém řízení byl dodavatel konečně vybrán a v současné době jsme těsně před podepsáním smlouvy. Podle mého mínění se skatepark nestihne zprovoznit do dětského dne, jak si přáli někteří zastupitelé, ale určitě by měl být provoz zahájen do měsíce,“ upřesnil zprovoznění ředitel společnosti SPORTaS Jiří Hrabinský.

Město poskytlo na vybavení skateparku dotaci. A tak SPORTaszískal od města dotaci ve výši půl druhého milionu korun. Všechny peníze však padly na nákladné a náročné úpravy terénu a vybudování plochy asfaltového podkladu, kvůli čemuž byl termín posunut do konce loňské června. Ani ten však nebyl dodržen. Kvůli likvidaci křovin a skládky navíc SPORTaS po dohodě s projektantem skatepark přemístila do vnitřní části areálu. Zastupitelé tedy vloni ještě navíc schválili další dotaci a to jeden milion korun na vybavení.

Rampy a další překážky měly původně stát vedle plaveckého bazénu v Ruské ulici. Podle dalšího záměru se měly přemístit východně za provozní budovou v areálu letních sportů na Lomské ulici. Po pokácení náletových dřevin se ale ukázalo, že i tento terén je pro hřiště nevyhovující. „Skatepark jsme proto přesunuli mezi dvě fotbalová hřiště do centra areálu,“ vysvětlil již před časem Jiří Hrabinský.

S dlouhým protahováním zprovoznění skateparku jsou nespokojeni hlavně skateboardisté. „Čekáme na něj už několik let a furt se nic neděje. Jezdíme do okolních měst a nebo holt skáčeme jinde,“ říká Michal z Litvínova. Jeho přátelé s ním souhlasí.

Kromě skateparku by se mělo v areálu letních sportů v letošním roce objevit také nové travnaté hřiště. „Nyní jsou v areálu travnatá hřiště tři. Další vzniká v horní části areálu. Místo se ale musí nejdříve odvodnit a pro vybudování hřiště připravit. Na tuto akci jsme získali od města dotaci dva milióny korun,“ prozradil Jiří Hrabinský.