Nové vánoční osvětlení bude umístěno v centru města, především na náměstí Míru. Město si ho bude pronajímat od společnosti MK-mont illuminations z Klášterce nad Ohří, která předložila ve výběrovém řízení z pěti oslovených dodavatelů nejvýhodnější nabídku.

Roční pronájem osvětlení bude stát zhruba 300 tisíc korun, Litvínov se s firmou dohodl na víceletém cyklu. Osvětlení bude umístěno na lípách na náměstí, součástí zakázky jsou i ozdoby na vánoční stromek. Vše bude sladěno do podobného designu, který využívá různé odstíny bílého světla. „Nebude to žádné Las Vegas, jak si někteří možná představovali. Celá výzdoba by měla být spíše skromná, ale vkusná a příjemná. Doufám, že se to bude místním líbit," řekl místostarosta Milan Šťovíček.

Funkční komponenty, které byly doposud na náměstí, se nevyhodí, ale využijí se jinde. Třeba před kostelem, na Koldomu či v Janově. V ostatních částech města se vánoční osvětlení obměňovat nebude. Město se rozsvítí v pondělí 28. listopadu a zhasne až po skončení adventního období. Poslední listopadové pondělí se také bude rozsvěcet vánoční strom na náměstí. „Stromek už je vybraný a je z našich vlastních zdrojů," informoval o přípravách Šťovíček.

Známý je i program Krušnohorských Vánoc. Nebude chybět výstava vánočních stromků a vánočních dekorací v Radničním sklípku, uskuteční se vánoční jarmark a pojede Mikulášská tramvaj. Součástí bude také trh a program na náměstí Míru s názvem Vánoční tradice. Na závěr roku proběhne tradiční rozloučení se starým obdobím. „Letos ho chystáme v duchu oslav 700letého výročí narození Karla IV.,"prozradila starostka Kamila Bláhová.