Litvínov prohrál v úterý večer šestý finálový zápas hokejové extraligy. Třinec v dramatickém utkání plném nečekaných zvratů zvítězil 6:3 a vyrovnal stav napjaté série na 3:3.

Hokejové týmy svedou poslední, tentokrát již rozhodující bitvu ve čtvrtek 23. dubna. Litvínov je teď ale v nevýhodě. Bude hrát ve vzdáleném Třinci a musí se srovnat s tím, že nechal soupeře dotáhnout celkové skóre.

"Škoda. Mrzí mě to hodně. Snad v Třinci vyhrajou," řekl Mosteckému deníku fanoušek Litvínova Josef Koskuba. "Přeju si, aby ten titul získali. Hodně jim to přeju," dodal. Podle něj měl Litvínov vyhrát už při pátém zápasu, když dal v Třinci gól, který ale nebyl uznán. "Byl to tutovej gól," postěžoval si fanoušek. Podle něj bude úspěch i případné druhé misto v extralize. "Byl bych s ním spokojenej," uzavřel Koskuba.

Litvínovští hokejisté chtěli doma vyhrát, aby zisk prvního titulu v historii mohli okamžitě oslavit se svými fanoušky. Nepodařilo se. Na zimním stadionu v Litvínově zavládlo zklamání, které se fandové snaží přebít nadějí, že ve čtvrtek to konečně vyjde.

Oslavy zisku titulu museli odložit i příznivci hokeje, kteří úterní utkání sledovali na litvínovském náměstí Míru a v centru Mostu, kde byly přímé přenosy na velkoplošných obrazovkách. Na náměstí v Mostě bylo zhruba 400 lidí, v Litvínově tisíc.

„Chtěli jsme to tady udělat a vrátit sérii do Třince. Teď už myslíme jen na další zápas. Bude těžké vyhrát třikrát po sobě, ale popereme se o to," slíbil Erik Hrňa, který nasbíral v dresu Třince gól a tři přihrávky.

„Lidi nás hnali a možná jsme byli přemotivovaní. Oni na co sáhli, to tam padlo. Pokusíme se to urvat v Třinci," řekl litvínovský útočník Jakub Petružálek.