Vymyslete si projekt a my se pokusíme pomoci vám na něj získat peníze. Tak lze charakterizovat jeden z nejdůležitějších aspektů spolupráce, která byla stvrzena podpisem memoranda. Agentura má být cestou k financím ze dvou fondů v oblasti sociálního začleňování, a to až do roku 2020, do kdy platí aktuální programové období.

„Tento krok nám umožní zisk finančních prostředků ke zlepšení situace ve vyloučených lokalitách," uvedla starostka Litvínova Kamila Bláhová.
Litvínov má v současné době tři vyloučené lokality – ubytovny UNO a U Bílého sloupu a Janov. Právě sídliště bude hlavním bodem zájmu.

Radnice zatím nemá přesnou představu, co se bude prostřednictvím agentury pokoušet financovat. V minulosti od představitelů města několikrát zaznělo, že by chtěli dostat dotaci například na zbourání zazděných janovských paneláků, které patří CPI. „Jsme teď v obecné fázi. Budou se setkávat pracovní skupiny a stanovovat priority," doplnila Kamila Bláhová.

Úkolem agentury je mít k městu individuální přístup. „Cílem navázané spolupráce je posílení sociálních služeb a práce především v Janově. Důležité budou projekty v oblasti zaměstnanosti," uvedla Martina Štěpánková, náměstkyně ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, do jehož kompetencí agentura spadá.

Litvínov již s agenturou spolupracoval v letech 2009 a 2012. Tehdy se jednalo o pilotní projekt dnešního koordinovaného přístupu.