Aut je hodně a parkovacích ploch málo. „Ten problém je tu od devadesátek a zvětšuje se. Za komunistů tolik aut nebylo,“ říká jeden z místních starousedlíků. Senioři předávají byty mladším rodinám a každá nová domácnost má obvykle jedno i více aut. „Za potokem je spousta garáží, ale tam lidi moc neparkují,“ dodává Osaďan.

Atypická městská čtvrť má užší ulice než paneláková sídliště a v některých úsecích stojící auta omezují průjezd. Napravit to má nová investice.

V jižní části Osady v Litvínově se budou dělat další parkovací místa.V jižní části Osady v Litvínově se budou dělat další parkovací místa.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Radnice v blízké době zahájí v Osadě výstavbu nových parkovacích míst, včetně odvodnění, rozšíření chodníkových ploch a osvětlení. Stavební úpravy se týkají ulic Sukova, Šaldova a Jedličkova, kde vznikne během několika měsíců celkem 83 kolmých, šikmých i podélných parkovacích míst.

Ulice Jandečkova v Hamru.
Tankodrom v Hamru už nebude řidiče otravovat, obchvat Litvínova zatím není jistý

Osada je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Hodnotný soubor budov a vnitřních prostranství nechali postavit během okupace Československa nacisté, aby měli byty pro zaměstnance nové chemičky v Záluží vyrábějící do roku 1945 benzin pro armádu.

Mohlo by vás zajímat: Litvínovská olympiáda polévek vyhlásila vítěze. Klub 132 slaví

Zdroj: Martin Vokurka