Přidělení peněz mělo mezi zastupiteli řadu kritiků, kteří se hlasování zdrželi s tím, že nechtějí zničit hokejovou tradici ve městě. Přidělení dotace kvitoval i poslanec a obránce Jiří Šlégr, má prý o motivaci víc se vrátit na led.

Stadion z poloviny 50. let má problém především s nedostatečným počtem míst k sezení. Podle podmínek Asociace profesionálních klubů se musí do sezony 2013/2014 jejich počet zvýšit z necelých 2000 na 3500. Ubere se ze současné kapacity 7000 míst na stání a sedačky přibudou i na úkor ledové plochy. Celkové náklady odhadovalo město na 239 milionů korun. První fáze by ale měla být rozsahem skromnější.

Klub má dlouhodobě ekonomické těžkosti a peníze na rekonstrukci nemá, projekt nechal na své náklady udělat jeho sponzor. V podstatě už padla možnost získání dotace z ministerstva školství. Pokud ji město získá, půjde zřejmě jedině na přestavbu tréninkové haly, zastřešené v roce 1981.

Ani přidělení peněz od města není bez problémů. "Nemám nic proti hokeji, ale mám velký problém pro to zvednout ruku. Není to o tom, zda hokej chceme, ale o tom, kolik do něj dáváme," řekl primář mostecké nemocnice a zastupitel za SNK-ED Jiří Biolek. Město se kvůli rekonstrukci stadionu zadluží na dalších deset let, nikdo z kritiků ale nakonec proti přidělení peněz ruku nezvedl. Hokej je v sedmadvacetitisícovém podkrušnohorském městě fenomén, klub hraje nejvyšší soutěž bez přestávky od roku 1959.

Stadion patří městu, které ho klubu pronajímá. Výměnou za rekonstrukci si chce alespoň vymoci výhodnější podmínky smlouvy. Podle těch současných by muselo klubu platit 500.000 korun za každý zápas, který by nemohl kvůli nezpůsobilému stadionu hrát doma.

Práce by měly začít už letos na jaře, což potěšilo i Šlégra, který zastupitelstvo sledoval se zjevným napětím. "Je to dobré, mám o motivaci víc, když se bude hrát dál doma," řekl ČTK po zasedání. O tom, jestli se čtyřicetiletý obránce na led ještě vrátí, se ale rozhodne až na ledě. Podle toho, jak se bude cítit a jak budou držet problémová záda. To samé platí i pro celý klub - setrvání v extralize si musí ještě vybojovat. Po základní části ho čeká skupina o udržení, z níž může spadnout do baráže.