Město Litvínov přitom přijalo mimořádné opatření. Do organizační struktury společnosti má být dosazen krizový manažer provozní ředitel společnosti, který má dodržování smlouvy mezi městem a společností Technické služby Litvínov zajistit.

„Jednatelka společnosti přiznala, že v současné době není schopna zimní údržbu zajistit. Proto bude v pondělí mimořádná valná hromada a přijmou se krizová opatření. Předpokládá se personální změna, kdy krizový manažer by měl zimní údržbu zajistit,“ uvedla tisková mluvčí Litvínova Eva Maříková.
Podle druhého místostarosty města Litvínova Karla Linharta má společnost Technické služby problémy nejen technické a personální, ale i finanční.
„Nemyslím si, že by Technické služby Litvínov, pokud by zítra začalo sněžit, nedostály závazkům, které s městem podepsaly. Společnost má ale problémy jak finanční, tak personální i technické. Za třetí kvartál mají ztrátu 1,5 milionu korun,“ řekl včera Deníku místostarosta Litvínova Karel Linhart, podle kterého problémy ve společnosti způsobila nedostatečná správa.

Nesouhlas

Zimní údržba je ale podle jednatelky společnosti Věry Korfové zajištěna.

„Na zimu jsme připraveni v rámci možností svého vozového parku a nesouhlasím s vyjádřením pana místostarosty, že by zimní údržba v Litvínově nebyla zajištěna. Stáří vozidel je největší problém, auta jsou stará v průměru dvacet let. V loňském roce jsme to ale také zvládli, proto se nemají litvínovští obyvatelé čeho obávat,“ sdělila Mosteckému deníku Korfová.

Litvínovské technické služby mají nyní na obsluhu celého města tři multikáry, jeden velký sypač, traktor s pluhem a dva traktůrky s radlicí, s nimiž se uklízejí chodníky, a to je podle vedení litvínovské radnice nedostatečné. Město tak chce zajistit další tři sypače, které by mělo v podnájmu.