Nová konstrukce bude jinak uspořádaná, což si vyžádá i stavební změny pod mostem, kde vznikne 39 parkovacích míst. Součástí zakázky je i nové osvětlení na mostě i pod ním, výsadba trávníku a drobných dřevin. Upravovat se bude i koryto Divokého potoka. 

Město předpokládá, že na stavbu získá státní dotaci, která by měla pokrýt většinu nákladů. Pokud město dotaci nedostane, může zakázku zrušit a stavbu odložit. Zatím počítá s tím, že práce by mohly začít v říjnu 2020. Nový Most by se pak otevřel nejpozději do konce června 2022.

Otevřela se i venkovní zahrádka kavárny a cukrárny Lagarto Deli Most v centru města
Školy, zahrádky i kadeřnictví ožily. Most se pomalu vrací do normálu

Stavba zastaví dopravu v lokalitě. Pro auta a chodce budou náhradní trasy. Omezení se dotkne například části ulice Podkrušnohorská, která nebude průjezdná. "Po celou dobu realizace stavby musí zhotovitel zajistit přístup k Podkrušnohorské nemocnici a LDN z Nerudovy ulice," uvádí se v zadání zakázky.  

Firmy mohou podávat své nabídky do 15. června. 

Město v roce 2016 vyhlásilo na řešení zchátralého mostu architektonickou soutěž. Uspěl minimalistický návrh týmu Marek Blank-Petr Tej-Janek Srnka, který doporučil zúženou konstrukci z betonových prefabrikátů.

“Večer se tu cítím bezpečněji, ale hlavně když mám s sebou psa," řekla v parku Šibeník v Mostě 33letá Markéta. Ve dne jí bylo v parku vždy dobře, teď jí ale přijde klidnější.
Centrální park Šibeník je podle Mostečanů bezpečnější. Co vy na to?