Zdá se, že letošní rok bude v Litvínově z pohledu uzavírání sňatků rekordní. Do poloviny listopadu jich totiž snoubenci ve městě uzavřeli 109, což je nejvíc od roku 2013.

Většinou je svatba krokem spojeným s přáním dvou lidí trávit společné chvíle na cestě životem. Všichni se těší, ale než si ti dva řeknou své „Ano“, bývají to nervy a dochází i na trapasy a kuriozní situace. „Stal se případ, že si nevěsta zapomněla doma občanský průkaz, bez kterého snoubence nelze oddat,“ zavzpomínala litvínovská starostka Kamila Bláhová s tím, že se na to přišlo až těsně před obřadem. „Nevěsta ale byla z Chomutova, takže ženich nasedl do auta a pro průkaz vyrazil. Samozřejmě to nemohl stihnout, takže mezitím proběhl další obřad. Čas pro ně ale nakonec zbyl, takže vše dobře dopadlo. Průběh svatby to ale významně poznamenalo, to je jasné,“ doplnila Bláhová.

No tak jo…

Na případ, kdy chtěl být ženich za vtipálka, si zase vzpomněla místostarostka Erika Sedláčková. „Když měl říct své vyvolené ono pověstné „Ano“, tak s úsměvem prohodil „No, tak jo…“, vylíčila místostarostka s tím, že to je výraz, který protokol nepovoluje. Navíc svatebčané tak trochu ztuhli. Takže došlo na poučení, co je možné při obřadu říci, a na opravu.

Hlavním svatebním místem zůstává obřadní síň zámku Valdštejnů, kde letos proběhlo 94 sňatků. Pro síň městského úřadu se snoubenci rozhodli pouze v jediném případě, stejně tak proběhla jedna svatba i na nádvoří zámku a v Docela velkém divadle. Tři svatební obřady se pak uskutečnily na Klínech, tři v Českém Jiřetíně a šest obřadů pak v prostorách církví.

Pro příští rok schválili radní města Litvínova 28 termínů pro uzavírání sňatků.

Termíny svatebních obřadů pro rok 2018, jak je schválila litvínovská radniceZdroj: reprofoto MÚ Litvínov

Termíny svatebních obřadů a vítání občánků pro rok 2018, jak je schválila litvínovská radnice.  Zdroj: reprofoto MÚ Litvínov