Rozpočet ve čtvrtek odpoledne schválili litvínovští zastupitelé, aniž by k němu měl někdo z nich jakoukoli připomínku. Pro bylo čtrnáct zastupitelů z devatenácti přítomných.

„Dá se říct, že jsem s rozpočtem spokojená. Dělali jsme ho skutečně pečlivě, několikrát jsme se vraceli k jednotlivým položkám," řekla Mosteckému deníku vedoucí finančního odboru litvínovské radnice Jana Lanková. „Průběžně se dělala řada úsporných opatření. Na druhou stranu rostou náklady na mzdy. Vláda nedávno rozhodla o jejich navýšení, což si vyžádalo, že tato položka musela být navýšena o zhruba tři miliony." Splátky úvěrů si vyžádají deset milionů.

Město hodlá v příštím roce investovat 46 milionů. Nejvíce, šestnáct milionů, plánuje použít na komunikace. Přes sedm milionů si vyžádá zatrubnění balastních vod v Žižkově ulici.

Politici zároveň rozhodli o posílení takzvaného účelového zdroje na strategické investice města. Z fondu úspor do něj převedli sedm milionů. Aktuálně v něm tedy bude k dispozici 28 milionů. „Jedná se o fond, který je určený na významné investice, například na stavbu bazénu nebo mostu na Podkrušnohorské ulici," doplnila Jana Lanková.

Radnice také od příštího roku rozjede plán obnovy majetku města. Na ten se v rozpočtu vyčlenilo deset milionů. „Systematicky tak budeme obnovovat majetek města. Je to záruka, že nebudou vznikat ruiny, jejichž opravy pak vyžadují daleko vyšší náklady," dodala vedoucí finančního odboru Jana Lanková.