„Pozitivní výsledek si dnes ráno vyslechl první člověk žijící v Litvínově. Od pondělí, kdy se u něj vyskytly příznaky a byl testován, je s celou rodinou v karanténě,“ uvedla litvínovská radnice v pátek 20. března. Dodala, že průběh nemoci je u pacienta mírný.

„Zbytek rodiny bude též testován na přítomnost koronaviru. Tento člověk se nakazil v zahraničí při svém pracovním pobytu,“ dodala radnice.

"Školky zatím fungují v omezeném režimu. Město se připravuje na distribuci roušek," sdělila mluvčí litvínovské radnice Jitka Pavlíková. 

Pracovní skupina litvínovského krizového štábu řešila kromě záchytu prvního případu onemocnění Covid-19 v Litvínově další prevenci kvůli nouzovému stavu. Omezený chod mateřských škol ponechává město v režimu jako doposud, v provozu jsou tedy mateřinky v ulici Ladova, v ulici Tylova a v Janově ve Školské ulici se zvýšenými hygienickými opatřeními. "Situace v nich je neustále monitorována a vyhodnocována," uvedla mluvčí. 

Městský úřad objednal šest ozonových generátorů pro desinfekci prostor, kde dochází ke kontaktu s veřejností. Okolním obcím byly rozvezeny první roušky zajištěné Ústeckým krajem. Řeší se i provoz veřejného rozhlasu - technik pracuje na zprovoznění hlásičů v různých částech města, v nichž rozhlasové hlásiče nefungují správně. 

"Podle velitele Městské policie Litvínov se lidé v Litvínově chovají víceméně spořádaně, situace se uklidnila a před obchody se už nyní netvoří fronty," informovala mluvčí. 

Úřad připravuje systém distribuce roušek mezi občany Litvínova. Čeká se na to, až je stát pošle. 

Koronavirus v Česku