Minulý týden oznámil svůj odchod z funkce tajemník města Litvínova Josef Skalický.

Ten nastoupil na místo loni v létě, když uspěl ve druhém výběrovém řízení. To první bylo starostkou zrušeno kvůli vzniklým spekulacím o podjatosti. Ve funkci tenkrát nahradil vedoucího úřadu Valdemara Havelu, jenž odešel do důchodu.

„Paní starostce jsem předal svou výpověď, nyní mě čeká klasická výpovědní lhůta. Odcházím za nabídkou zaměstnání v soukromém sektoru," sdělil Skalický, který informaci již více nechtěl komentovat. Ještě před nástupem na litvínovskou radnici pracoval jako odborný technik městské policie nebo provozně technický ředitel dopravního podniku v Chomutově.

Po méně než roce a půl tak Litvínov musel opět vyhlásit výběrové řízení.Mezi hlavní požadavky patří vysokoškolské vzdělání, tři roky praxe v oboru nebo jako vedoucí zaměstnanec, výborné komunikační schopnosti, znalost zákonů týkajících se obcí, časová flexibilita a zvládání stresové zátěže. Písemnou přihlášku, strukturovaný životopis a další doklady musí zájemci doručit na Městský úřad v Litvínově do 21. listopadu 2016.

Nového tajemníka hledá i mostecký magistrát. Jiří Mysík odešel do důchodu, magistrát vyhlásil výběrové řízení na jeho nástupce. Úřad města nyní vede zástupkyně tajemníka Jana Čejková. Nový šéf se smlouvou na dobu neurčitou by měl nastoupit v lednu 2017. Počet zájemců bude znám 21. listopadu, kdy je uzávěrka přihlášek. Magistrát zaměstnává zhruba tři stovky lidí.