I když má tamní extraligový klub a město poměrně pikantní a hlavně hodně drahý problém: Stadion přestane za dva roky odpovídat podmínkám Asociace profesionálních hokejových klubů. Rekonstrukce může podle města přijít až na téměř čtvrt miliardy korun.

Zimní stadion lze ale opravit podle hlavního sponzora Benziny levněji. Náklady jen na samotnou úpravu interiéru jsou 95,2 milionu. Za ty musí vzrůst počet míst pro sedící diváky ze současných dvou tisíc na tři a půl tisíce, a přitom se musí na stadion vejít dohromady nejméně pět tisíc fanoušků. Další peníze spolknou další nezbytné úpravy stavby. Kolik to bude, dnes nikdo neví.

Aby se všechno stihlo, převezme Benzina jako soukromý subjekt, který nepodléhá zákonu o veřejných zakázkách, vypracování projektu oprav. Město už svoji zakázku na zpracování projektové dokumentace zrušilo. „Doba k vypracování projektu se tak může zkrátit možná až o jeden rok,“ uvedla včera místostarostka Erika Sedláčková. „Jsme v obrovské časové tísni,“ řekl včera člen představenstva HC Benzina Litvínov Petr Hojer. Vše se musí stihnout do sezóny 2013/2014. „Výjimku z licenčního řádu asociace jsme nedostali,“ dodal Hojer.

Nedokáže si přitom představit, že by v nouzi museli Litvínovští hrát jinde. Mostecký stadion podmínky rovněž nesplňuje. V úvahu by teoreticky přicházela nová aréna v Chomutově. „Nebylo by to neřešitelné, ale bylo by to hodně složité. Je pro mě těžko představitelné, že by litvínovští hokejisté hráli domáci zápasy někde jinde. Veřejnost by to neunesla. Hokej musí v Litvínově na sto procent zůstat,“ dodal Hojer.

Hokejový klub v Litvínově funguje od roku 1945. Čtyřikrát byl druhý v nejvyšší domácí soutěží, předloni získal v extralize bronzovou medaili.V nás­ledujících letech skončil na desátém a osmém místě.