Ne, nebudeme s vámi spolupracovat. Možná s vámi budeme spolupracovat. Ano, budeme spolupracovat. Takhle se vyvíjel postoj Litvínova vůči Meziboří ve věci vybudování nové cesty pro pěší, která vznikne podél frekventované silnice vedoucí mezi městy.

Všechno začalo v prosinci, kdy se většina litvínovských zastupitelů přiklonila k návrhu, aby město s vybudováním chodníku souhlasilo, ale nijak se na něm finančně nepodílelo. Meziboří totiž požádalo Litvínov, aby postavil a zaplatil část cesty ležící na jeho katastru, přičemž po zisku dotace by spoluúčast Litvínova činila několik stovek tisíc.

Starosta Meziboří Petr Červenka to tehdy označil za nemilé překvapení. Na začátku letošního roku litvínovskou stranu přesvědčil, aby vše projednala znovu. Zastupitelé pak minulý týden rozhodli, že se Litvínov podílet bude.

"Takhle má vypadat spolupráce mezi městy," řekl k rozhodnutí Petr Červenka. Meziboří také už dříve schválilo, že svému nerozhodnému sousedovi navíc poskytne na výstavbu finanční dar ve výši 200 tisíc korun.

Úpravy křižovatky

Chodník má především zvýšit bezpečnost lidí, kteří nyní chodí po silnici. Od frekventované komunikace ho budou oddělovat svodidla. O dotaci na projekt musí být zažádáno do konce dubna. Stavět se začne příští rok.

Na území Litvínova nevznikne jen tato cesta. Město rozhodlo, že v rámci projektu upraví také křižovatku ulic Mezibořská a Czedikova. "Hodláme tam nechat vybudovat chodníky a přechody a upravit autobusové zastávky," řekla Mosteckému deníku místostarostka Litvínova Erika Sedláčková.