Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lídr VV: Je třeba vytvářet takové podmínky, aby mohli naši senioři zbytek svého života prožít a ne dožít

Most - Učitel střední průmyslové školy Jan Mazan ztratil po sametové revoluci iluze o politické kultuře. Zájem o politické dění v něm probudila až strana VV, za kterou kandiduje do komunálních voleb v Mostě.

10.10.2010 7
SDÍLEJ:

Jan Mazan.Foto: DENÍK

Jak trávíte svůj volný čas a kde naopak pracujete?
Volného času mám poskrovnu, a proto se jej co nejvíce snažím trávit se svými nejbližšími na chalupě. Po smrti mé manželky mi moje dvě děti koupily psa Seznama, a tak trávím většinu času hrou na honěnou s ním a městskou policií. Po revoluci jsem deset let podnikal a nyní pracuji deset let jako učitel ve frézárně školních dílen Střední průmyslové školy v Mostě.

Jaká je vaše politická minulost?
Pracoval jsem na dolech Jan Šverma, B. Šmerala, Třískolupech a Vršanech od kolejáře, přestavbáře, revírníka všech druhů dopravy, dispečera, vedoucího úseku, vedoucího výroby až po vedoucího oddělení řízení výroby podniku Dolů Ležáky v Mostě. Od funkce vedoucího úseku byly všechny funkce v nomenklatuře strany. Takže do roku 1989 komunistická, tak jako u většiny aktivních lidí té doby. Pokud bych chtěl tehdy strávit jako vysokoškolák zbytek svého života s lopatou v ruce, stačilo říct. Po revoluci jsem ztratil nejenom chuť k politické aktivitě, ale také iluze o politické kultuře. Nechtěl jsem být členem žádné strany, která vždy jedněm bere a druhým dává. Stranou, která ve mně probudila zájem o politické dění kolem sebe, byly až Věci veřejné.

Jaké jsou hlavní body politického programu vaší strany?
Zrovnoprávnění přístupu k veřejným zakázkám všem podnikatelským subjektům a zprůhlednit jejich zadávání. Uvolnit ruce a výrazně pomoci ředitelům škol při řešení stále složitějších problémů spojených nejen s výchovou, ale i materiálním zajištěním. Řešení problémů rozvoje parkovacích ploch při současném zachování zeleně. Účelné hospodaření s prostředky sociální sítě a řešení problematiky nezaměstnanosti a bezpečnosti občanů. Zlepšení života seniorů. Je třeba vytvářet takové podmínky, aby mohli naši senioři zbytek svého života prožít a ne dožít a aby se jim v našem městě líbilo. Je třeba pamatovat i na další rozšiřování penzionů a stacionářů s ohledem na rostoucí věk obyvatelstva. Někteří občané rovněž těžce nesou různá bezpráví spáchaná v minulosti a nízkou vymahatelnost práva. Rádi bychom, aby v nás našli zastání.

Proč nejste v mosteckých ulicích vůbec vidět? (Žádné billboardy a další reklamy).
V září měly Věci veřejné zajištěn jeden billboard v „Souši“ u Mostu a jeden polep zadní části autobusu MHD. Od října je také ve městě minimálně šest billboardů a přes třicet plakátů, všichni obyvatelé města dostanou do svých schránek kandidátku s fotografiemi těch nejaktivnějších členů. Od poloviny září běží v autobusech MHD grafická smyčka VV, máme jeden velkoplošný billboard na boku prodejny Baťa a v blízkosti Centrálu již běží kontaktní kampaň. Ta vyvrcholí 8. 10. před cukrárnou u Čedoku. Jako strana se prezentujeme v tisku i v rozhlase.

Věci veřejné jsou v komunálních volbách na Mostecku novou stranou. Chápete tuto skutečnost jako výhodu či nevýhodu?
„Nová“ znamená, že máme čistou minulost, a to je pro někoho dobře a pro někoho ne. Lidé čekají, až budeme moci konkrétními skutky dokázat, co v nás doopravdy je. Až nám voliči dají svůj hlas, tak jim dokážeme, že jsme jiní!

Pokud byste se stal primátorem, co byste udělal jako první?
Poděkoval bych lidem okolo mě, kteří se o to nejvíce zasloužili, a pak bych se soustředil na to, abych při své práci včas rozlišil ty dobré lidi od těch špatných. Nechci zklamat poctivé a pracovité lidi.

Je něco konkrétního, co byste vytkl stávajícímu vedení města?
Populizmus při veřejné správě věcí i v předvolebním klání.

Alena Průšová

10.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Zákaz kouření. Ilustrační snímek.
70

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Mostecká burza práce.

V Mostě dnes firmy nabízejí práci. Šance je do večera

Studená voda, 180 km na kole a maraton. Triatlonisté si „užívali“ Wintermana

Litvínov – Ve tmě skočili z parníku do desetistupňového Labe, nastartovali těla osmikilometrovou plavbou, pak sedli na kolo a ujeli 180 kilometrů s převýšením 3 500 metrů a na závěr si střihli maraton, který zakončili dvanáctikilometrovým stoupáním na libereckou dominantu – Ještěd. To je Winterman. Letošního extrémního triatlonu se zúčastnili i čtyři členové litvínovského Krušnoman Triathlon Teamu. Dokončili všichni.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Anonym vylidnil budovu mosteckého soudu

Most - Evakuace se dotkla asi stovky lidí. Policie zablokovala i část Moskevské ulice.

V Havrani opravují mateřskou školku

Havraň - Práce si vyžádají jedenáct milionů korun. Hotovo má být za pár dní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení