O kritice, které bude zřejmě v létě přibývat, ví i radnice a městská policie. Zvolání zástupkyně bloku 89 „Je to park pro černé, ne pro bílé!“, které zaznělo na veřejné besedě o parcích, potvrzuje, že Skupovka si zadělává na problém.

„Dáváme na parčík pozor. Chodí tam hlídka, ale nemůže tam být 24 hodin denně,“ říká šéf strážníků Bronislav Schwarz. V době, kdy nikdo nepáchá přestupek, by podle něj lidé měli být tolerantní. Strážník by porušil zákon, kdyby potrestal kohokoliv jen za to, že jeho děti křičí na dětském hřišti.
Do atraktivního parčíku chodí i „bílé“ rodiny. „O stížnostech nic nevím. Park je v pohodě,“ říká mladá matka Jana Andrásová.

„Považuji se za tolerantního a proti Romům, kteří se chovají slušně, nic nemám, ale tohle je už moc. Vadí mi, že si neuhlídají děti, a když je upozorníte, jsou na vás drzí,“ říká 78letý Jiří bydlící u parčíku. Ukazuje na pomalované zídky s nápisy „Češi a Vietnamci jsou buzer…“, na bahno naházené do bazénu a na pergolu, z níž zmizela kovová lanka na popínavé rostliny. „Romové tu křičí i v noci. Je to hrůza,“ dodává další oslovená seniorka žijící v bloku 89.

„Žádný problém tu nevidím. Mladí Romové se tu nervou, nic nerozbíjejí. Když jen sedí a baví se, nemůže je přece nikdo vyhnat. Že jsou hluční? Kdo z lidí nebyl, když byl v jejich věku?“ říká 49letý Rom Milan. Diví se, že kritikům vadí, že v parku je moc Cikánů. „Je to k smíchu. My tu přece také žijeme. To je jako kdyby se Číňané divili, že v Číně je moc Číňanů,“ dodává.

„Mají na nás vztek, protože jsme jiní,“ vysvětluje si kritiku ze strany seniorů asi třináctileté romské děvče.

Skupinka seniorů před dvěma lety zabránila výstavbě moderního hřiště v Sedmistovkách. O totéž se pokusila hrstka důchodců v Šestistovkách. Chtěli mít klid.