Odvozem kontejnerů vyústil dlouhodobý spor mezi Mosteckými odpady a Technickými službami města Mostu. Podle technických služeb nikdo bez popelnice na Vánoce nezůstane.

„Ráno přijeli nějací chlápci, naložili popelnice na auto a odjeli. Do schránky nám vhodili papír s omluvou,“ rozčilovali se obyvatelé Mostu. Podle Mosteckých odpadů, kterým stodvacetilitrové kontejnery patřily, bylo odvezeno přes osm set nádob na odpad. Kontejnery ráno zmizely například z ulice Na Výsluní, Uzounká nebo Jugoslávská. „Nikdo nás neupozornil. Bojíme se, že tu popelnice nebudou ani na Vánoce,“ obávají se obyvatelé nejhoršího.

Mostecké technické služby vedou s Mosteckými odpady spor již několik měsíců. „Je to pro nás velmi nepříjemné, ale vzhledem k tomu, že nedošlo k žádné dohodě mezi naší společností a technickými službami, museli jsme přistoupit k tomuto kroku. Několikrát jsme na tuto možnost technické služby upozorňovali,“ upřesnila Deníku důvody odvozu kontejnerů vedoucí kanceláře jednatele Dana Kuncová.

Podle ředitele technických služeb Jana Dobiáše se již na začátku roku začaly kupit stížnosti na práci Mosteckých odpadů, a proto se rozhodli odvoz odpadů provozovat sami. To se ovšem nelíbí Mosteckým odpadům. Podle nich totiž technické služby využívají jejich kontejnery bez objednávky, proto se rozhodli si je z ulic odvézt. „Ano, máme vlastní svozovou kapacitu a objednávky Mosteckým odpadům proto nedáváme. Kontejnery, které si odvážejí, nahrazujeme vlastními. Máme připraveno hned několik náhradních variant. Nestane se, že by lidé neměli kam odpadky házet,“ dodal ředitel Technických služeb Most Jan Dobiáš.