„Kategoricky to odmítáme!“ sdělil Deníku Horst Klement. „Supermarket je věc, kterou tu nejméně potřebujeme,“ řekl Miroslav Švéda. „Je to ptákovina,“ potvrdil nesouhlasné stanovisko obyvatel Pavel Weigner. Proti záměru jsou i někteří nájemnici z nedalekého sídliště. „Je to nesmysl,“ kritizoval senior Josef Kratochvíl. Podle oslovených místních obyvatel je v Mostě obchodů dost. Upozorňují, že vedle aquadromu už stojí supermarket Albert.

Před několika lety zchrachovala nedaleká Billa, z níž je prodejna elektrospotřebičů. Poblíž aquadromu chátrá nákupní středisko Obzor – ani v něm se neudržela samoobsluha. Kritická část veřejnosti se obává, že další supermarket může za pár let zkrachovat a zpustnout. Jako příklad Mostečané uvádějí opuštěnou halu supermarketu Albert v centru města, ničenou vandaly. Konkurenční boj vzroste po plánovaném otevření dalších marketů v centru a na okraji města, kde jsou obchodní zóny.

Zelený oplocený svah s vilkami, koupalištěm, minigolfem a stromy považují lidé za atraktivní klidovou zónu. Územní plán Mostu ale říká: stavba obchodu je tam možná.

Podle územního plánu, který kdysi schválilo zastupitelstvo, lze u aquadromu stavět nejen vilky, ale i objekty občanské vybavenosti, například obchody. „Radost z toho nemáme. Bude tu více prachu a hluku. Já preferuji zeleň nebo vznik parku, kam by mohli chodit děti a senioři,“ sdělila Mostečanka, která by měla obchod před oknem. Lidem z vilek vadí, že mají o záměru málo informací, že s nimi nikdo nejednal a že supermarket zvýší provoz aut na svažité silnici v ulici Zdeňka Štěpánka, kde sídlí několik škol.

Pozemek, na kterém se má obchod a parkoviště stavět, patří podle katastru nemovitostí chomutovské firmě RIV stavební společnost. Deník se snažil společnost několikrát kontaktovat, aby zjistil podrobnosti o záměru. Na předané otázky ale redakce dosud nezískala od vedení firmy odpověď.

Městská komise rozvoje vydala k záměru nesouhlasné stanovisko, radní se s názorem komise ztotožnili. Říkají ale, že výstavbu supermarketu na soukromém pozemku zakázat nemohou. „Je to na stavebním úřadu,“ řekl náměstek primátora Luboš Pitín. Obyvatelé vilek mohou záměr ovlivnit, pokud se stanou účastníky řízení. „Při posuzování musíme být nestranní,“ upozornil vedoucí stavebního úřadu Stanislav Franta. Radnice může investorovi dělat potíže, pokud by potřeboval část sousední plochy, která už patří městu.