Zapáchající a nevzhledný prostor pod bývalým kinem v Repre je trnem v oku mnoha obyvatel. „Někteří lidé si to tu pletou s veřejnými záchodky," postěžovala si Veronika Rauschová z Mostu.

Mostecký magistrát chce na situaci upozornit přes odbor životního prostředí. „Bohužel je v Mostě podobných míst více. Jak ale můžeme domluvit lidem, aby si tam neulevovali?," posteskl si náměstek primátora Karel Novotný.

Provozovatel se podle svých slov snaží situaci řešit a místo uklízet. „Celý areál bohužel nemůže být pod neustálým dohledem a některá místa tak nezodpovědní spoluobčané opakovaně znečišťují," řekl zástupce skupiny Crestyl Ondřej Micka. Minulý týden vlastníci Repre zaznamenali případ, kdy čistili problematická místa a rozestavěli kolem cedule s výstrahou proti vstupu z důvodu přítomnosti agresivních látek. „Kolem procházel pán s malým chlapečkem a poslal ho se vyčůrat k fasádě rovnou pod hadici čistícího pracovníka. Občas je počínání obyvatel nepochopitelné a ani pravidelný úklid tak nestačí," dodal Ondřej Micka.

Takové chování se přitom nemusí vyplatit. „Za znečištění veřejného prostranství může strážník udělit pokutu až ve výši tisíc korun v blokovém řízení," uvedla policejní mluvčí Ilona Kozlová.

Nedaleko problematického místa se nacházejí veřejné toalety. Pokud ale nejste místní nebo Most dobře neznáte, o jejich existenci se nejspíš ani nedozvíte. Nedostatečné značení by se mělo zlepšit. „Pokusíme se zajistit umístění směrovek," přislíbil náměstek primátora Luboš Pitín.