Nepřítomnosti služebny si v Janově okamžitě všimli. Osadní výbor na to upozornil zastupitele města. „Městská policie nepolevila, ale přibývá problematických úseků na území města,“ vysvětlila místostarostka Litvínova Erika Sedláčková. Tento týden je navíc automobil v servisu kvůli opravě řízení.

Nejčastěji se služebna nachází v Janově. „Mobilní služebna zajíždí také do Hamru, do spodní části Janova, pokud je potřeba učinit zákrok nebo jet na telefonické oznámení od občanů třeba do Chudeřína,“ řekl ředitel strážníků Martin Klika. „Učinili jsme opatření v rámci hlídkové služby tak, aby vozidlo bylo co nejvíce na sídlišti v Janově,“ dodal

Po opravě se služebna opět vrátí do Janova. Do té doby zajišťují hlídkovou službu vždy dva strážníci se služebním vozidlem, v noci pak i se psem.

Mobilní služebna strážníků je v současné době plně vytížena. Podle Kliky by práci ve městě našla i další. „Záleží také na počtu lidí a finančních prostředcích na provoz městské policie. V současné době si myslím, že počet strážníků je dostačující a vybavení a vozový park je na velice dobré úrovni. Na březen máme připravenu obměnu služebního vozidla za nové,“ informoval ředitel.

Pavlína Nevrlá