„Cena, respektive její výše, rozhodně nebude rozhodujícím kriteriem při výběru investora,“ řekla Deníku náměstkyně primátora Hana Jeníčková. Reagovala tak na prohlášení žen a bytového družstva ze čtvrti Zahražany. Aktivisté vítají snahu města změnit zchátralé kino na novostavbu, obávají se ale, že zastupitelé vyberou investora s nevhodným projektem a nepřihlédnou k názoru místních obyvatel. Žádají od radnice včasné a podrobné informace o využití skeletu kina. Nechtějí, aby z nízké budovy vznikl výškový dům, který zastíní sousední panelák, okolní vily a výhled na Hněvín.

„Chtěla bych mít možnost se k předloženým projektovým záměrům vyjádřit, a to samozřejmě ještě před tím, než bude o kupci a výsledném projektu definitivně rozhodnuto,“ sdělila Milena Vágnerová, místopředsedkyně Bytového družstva Pod Hněvínem. Člověk se podle ní vždy bojí něčeho neznámého, ale pokud „to neznámé dostane konkrétní obrysy, tak se nejen přestane bát, ale může být i příjemně překvapen.“

„Deklarovali jsme již i veřejně, že rozhodující bude vhodnost stavby jako celku, tedy i její výška, vnitřní uspořádání a účelnost,“ ujistila náměstkyně. Zatím se uvažuje o přestavbě na bytový dům s prodejnou. Investoři musí předat radnici žádosti se záměry do 15. července. Poté začne výběr. O prodeji rozhodne zastupitelstvo. Dříve než v září to ale nebude.

Jeníčková uvedla, že samozřejmě počítá s veřejným projednáním investičního a podnikatelského záměru. „Zástupcům společenství vlastníků jsem již avizovala, že bychom se setkali ještě v prvé fázi, to znamená, že bychom si projednali podmínky, které zatím byly stanoveny zájemcům a podle výsledků tohoto projednání, bychom naše představy dále ladili,“ sdělila. Její představa je, že úvodní schůzka se zástupci místních obyvatel proběhne během dvou týdnů. Tedy mnohem dříve, než budou záměry předloženy orgánům města.