„Pan Jan Syrový má zájem, aby okolo jeho restaurace bylo co nejvíce parkovacích míst, ale nemůže kvůli vlastnímu podnikatelskému zájmu obložit dům kolem dokola samými parkovišti. Navíc za peníze z rozpočtu města," píše se v rychle vytvořené petici, kterou radnice obdržela 10. října. „Pro děti v okolí nic není. Nechceme, aby běhaly mezi auty," řekla Mosteckému deníku domovnice Eva Denková. Podle kritiků záměru je parkovacích míst v lokalitě dost.

Přestože by jeho klienti zaparkovali blíž u domu, odmítl plán i podnikatel Jiří Maria Sieber, který má v přízemí bloku 19 realitní kancelář. „Jako předseda společenství vlastníků bytových jednotek musím hájit zájmy našeho domu," řekl Sieber, obyvatel bloku 19 a zástupce petičního výboru. Výbor chtěl peticí na problém upozornit dřív, než se u domu objeví bagry.

Podle Syrového Sieber vše zdramatizoval a zamotal do toho politiku. „Prvotní studie vznikla na základě připomínek a stížností na nedostatek parkovacích míst ze strany nájemců a zákazníků využívajících služeb v Luně," hájí se Syrový. Podle něj studie ukazuje maximalistickou variantu, která už nemůže uspět, pokud je proti většina lidí. Stavební úřad má obdržet projekt, který místním lidem vyhoví. Ti v petici píší, že by jim nevadilo menší parkoviště dál od domu: podél silnice v ulici ČSA a za Lunou.

Podle Syrového byl nesouhlas formou petice nadbytečný. „Panu Sieberovi byla předána prvotní studie maximálního možného počtu parkovacích míst k projednání. Záměr stačilo projednat formou ankety. Město nemá zájem budovat cokoliv proti vůli většiny občanů," dodal Syrový. Jeho kolegové v radě odmítli, že by parkoviště vzniklo kvůli němu. Parkoviště prý potřebují občané.