U Czedikova glorietu na Studničním vrchu v současné době chybí informační tabule. Do bezpečí ji odnesli dobrovolníci, kteří ji našli ležet na zemi. Vylomení může mít dvě příčiny. „Mohli to udělat vandalové, ale také silný vítr," řekla Mosteckému deníku Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR. Podnik chce v létě nebo na podzim tabuli opravit a vrátit na místo.

Další negativní změny v lokalitě má neoddiskutovatelně na svědomí člověk. Altán je pořezaný a popsaný. „Necháme ho obrousit a nalakovat. Snad se poté někdo takzvaně chytí za nos," doplnila Eva Jouklová. Kromě vandalů si místo vyhlédli i bezdomovci. U vyhlídky je ohniště i hromada nedopalků a odpadky. Lesy ČR plánují zvýšení monitoringu lokality, tedy častější dohled svých zaměstnanců.

Vandalové už se podepsali také na nedalekém Studničním pramenu, který byl zrekonstruovaný jen pár měsíců před vyhlídkou. Tabule s popisem místa je počmáraná. Někdo ulomil dvě části u kohoutku, z něhož teče voda.

„Trápí nás to a moc mrzí. Bohužel, nevíme, kde to dělá. Jediná obrana je dobrá výchova lidí," řekl k aktuální podobě Studničního pramene i Czedikova glorietu místostarosta Litvínova Milan Šťovíček s tím, že městská policie dostala pokyn, aby okolí vyhlídky a pramene více kontrolovala.