„Jako poděkování lidem, kteří nám pomáhají, jsme společně s litvínovskou knihovnou připravili akci Chlupaté Vánoce," popisuje vedoucí litvínovského útulku Štefan Horský.

Pomoc v kombinaci se zábavou

Na Chlupatých Vánocích 2013 představili svou činnost děti ze sdružení Rangers Litvínov, o zábavnou část večera se postarali vítězové soutěže Knihovna má talent Ondra Krejča a Míša Poštová a vystoupily děti ze ZUŠ Litvínov. Zlatým hřebem bylo vystoupení rockové kapely Malé divy.

Ze zásob budou čerpat dlouho

„Granule, konzervy, deky a hračky jsme nashromáždili během podzimní sbírky. Zbytek nám donesli návštěvníci Chlupatých Vánoc jako vstupné. Jsem rád, že se nám spolupráce s útulkem a panem Horským tak daří a že jsme mohli udělat krásné Vánoce i čtyřnohým chlupáčům v útulku," uvádí knihovník Vladimír Kraft. Nasbírané zásoby vydrží zvířatům v útulku minimálně měsíc.
Konzervy a pamlsky přinesli litvínovskému útulku také klienti mezibořského Domova důchodců.
„Lidé jsou zvyklí na zvířátka, než k nám přišli, často se doma o nějaké starali. Teď jim to chybí, proto alespoň tímto způsobem pomáhají," říká Jaroslava Hanzlíková za Domov důchodců Meziboří.

Návštěva útulku se stává tradicí

Ti, kteří se nestihli sbírky zúčastnit, mají šanci předat dárky pro opuštěné psy sami přímo v útulku.
„Lidé k nám chodí až do Štědrého dne, už je to skoro tradice," vysvětluje Štefan Horský a dodává, že nejpotřebnější jsou konzervy a deky, zvířata ocení i pamlsky.

Na sedmdesát dní se také naplnily misky kočkám a psům z útulku v Rudolicích. Díky projektu Pomozte naplnit misky v útulcích získal útulek dvě tuny krmiva. Pro Rudolický útulek je to první takto velký dar.
Veřejnost prostřednictvím projektu Pomozte naplnit misky v útulcích pomáhá zvířatům již od roku 2009, suché krmivo pro psy a kočky dostanou každý rok vybrané útulky. Organizátorem projektu je Nadace na ochranu zvířat.