V zóně u městské časti Chudeřín a Hamr se na oddechovém areálu pracovalo několik let. Za tu dobu na místě bývalého povrchového dolu mimo jiného došlo k odbahnění vodní plochy, k vyčištění koryt a k částečné sanaci hrází. V areálu byly pokáceny vybrané dřeviny, vznikly cyklistické trasy a in-line dráhy. Nad odvodňovacími koryty jsou také vytvořeny nové mostky. Třicetihektarovou zónu za 196 milionů korun platí stát z 15 miliard korun vyčleněných na zahlazení následků důlní činnosti v severozápadních Čechách. U nové rekreační plochy je postaveno také nové parkoviště v Havířské ulici, další parkoviště bude zřízeno v části areálu u Jandečkovy a Sklářské ulici.

Město Litvínov ze svého platí nadzemní práce, například veřejné osvětlení. Vedení města chtělo nechat kvůli vandalům osvětlení zrušit. „Bohužel už se nám to nepodařilo,“ řekl starosta města Litvínova Milan Šťovíček. Podle radního města Vlastimila Doležala jsou již nyní v zóně minimálně tři lampy vybrakované. Vedení města spoléhá, že až rekreační zónu bude navštěvovat více návštěvníků, zloději nebudou mít ke krádežím takovou příležitost. Přesto tam chce město Litvínov zajistit dohled městské policie. „Areál se mi určitě líbí, ale myslím si, že to tady dlouho nevydrží. Vandalové to zničí,“ řekla včera Mosteckému deníku tamní obyvatelka Hana Kindlová.

Další plány město s rekreační plochou nemá. „Zatím nikdo nepřišel s žádným nápadem. Ale teprve provoz ukáže, co je vše možné a kolik nás to bude stát. Zatím musím říct, že přesto, že to není dokončeno, tak nejvíce lidí zónu využívá k procházkám, dále jsem si všiml že řada lidí tam na ledovou plochu chodila v mrazech bruslit,“ řekl starosta města Milan Šťovíček.