„Po dobu tříletého snažení bude Krušnohorské muzeum rozšířeno o náves se zděnými stánky, vznikne odpočinková zóna, jejíž dominantou bude Krušnohorský zvěrokruh a ti, kteří mají rádi deskové hry, jistě ocení novou šachovnici,“ přislíbil šéf horského areálu Antonín Herzán.

„Kromě již tradičních akcí, které se v Krušnohorském muzeu v průběhu roku standardně organizují, budou připraveny i nové, jako například procházky na běžkách či sněžnicích, masopustní dětský karneval, organizované cyklo projížďky nebo přednášky pro veřejnost,“ doplnil.

Zázemí na Lesné se rozšíří díky projektu Nový start turistiky bez hranic, který sdílí Horský klub Lesná s německou obcí Seiffen. Smyslem je obohatit program o nové akce, zážitky a setkávání tak, aby přeshraniční cestovní ruch v regionu utěšeně rostl. Projekt je podpořený eurodotací ve výši 38 milionů korun.

Důl ČSA z „vyhlídky“ ve Vysoké Peci. Lom se rozkládá na rozhraní Chomutovska a Mostecka.
Větší než jezero Most. Z dolu ČSA, který zasahuje na Chomutovsko, bude jezero

Ve skanzenu v Seiffenu vyroste dvojdům s přednáškovou místností a zřízená bude nová výstava. Vylepšená má být i venkovní scéna Binge Geyerin, nově vznikne odpočívadlo pro cyklisty včetně obslužné a dobíjecí stanice pro e-bike. Podpořená bude také cykloturistka mezi Saiffenem a Lesnou, které dělí necelých čtrnáct kilometrů trasy.

Na projektu už se pracuje, ožít má nejdéle do konce roku 2026.

Mohlo by vás zajímat: Poškozený most ke kostelu bude měsíce neprůjezdný. Chodci se pustí na silnici

Zdroj: Deník/Martin Vokurka