Mostečanka Dernerová si tentokrát stěžovala veřejně, ve čtvrtek na zasedání městského zastupitelstva.

„V současné době nemá dětské oddělení v Mostě dětského neurologa. Pan doktor, který dojíždí jednou týdně z Prahy, má momentálně dva týdny dovolenou,“ sdělila politikům.

Jako lékařka, která pro nemocnici již nepracuje, na dětské oddělení nesmí. V naléhavých případech ale chodí děti vyšetřit. „Takzvaně načerno,“ prohlásila. Svěřila se, že jednou jí povolení v přístupu na oddělení udělil sám ředitel mostecké nemocnice. „Zavolali mě, protože si nevěděli rady,“ řekla včera Dernerová Deníku. Dodala, že pomáhá zadarmo a ve volném čase. „Ty děti jsou chudáci,“ řekla zastupitelům. „Ten stav je alarmující. Rada města se tím bude zabývat,“ sdělil Vlastimil Vozka, primátor Mostu.

Dernerová ve zlepšení nevěří ani po návratu neurologa z dovolené. Podle ní není možné, aby děti měly zajištěnou neurologickou péči pouze necelý den v týdnu.

„Jde o subjektivní názory paní Dernerové. My máme smluvně zajištěnu péči u dvou neurologů, kteří pracují na částečné úvazky,“ sdělil Deníku Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní. Podle něj to byla právě Dernerová, která loni opustila společnost poté, co chtěla snížit úvazek prakticky na několik hodin v týdnu. Omezení péče tehdy Krajská zdravotní odmítla. Vondra tvrdí, že neuroložka se do společnosti zbytečně naváží. „Mrzí nás to. My tu péči o děti máme skutečně pokrytou,“ uvedl.

Proč ale nedávno volali k případu Dernerovou, a ne druhého nasmlouvaného neurologa? „Paní Dernerová navštěvuje pana primáře Jiřího Biolka, tam já vidím tu úzkou vazbu. Víc to komentovat nebudu,“ dodal mluvčí.

Ředitel nemocnice Jindřich Zetek se vyjádřit do novin nechtěl. Stanovisko primáře dětského oddělení se získat nepodařilo, má dovolenou.