"Na krátkém úseku silnice nižší třídy u Malečova na Ústecku havarovalo osm osobních vozů. Většinou skončily mimo vozovku. Havárie si naštěstí vyžádala jen jedno lehké zranění. Na místě už je posypový vůz," řekla Bartošová. Policie na místě začala odklánět dopravu.

Nehoda komplikuje provoz i na rychlostní silnici R63 z Ústí nad Labem do Teplic. Mimo vozovku tam skončila dvě osobní auta. Nehoda se podle Bartošové obešla bez zranění.

Podle silničářů musí řidiči počítat s problémy i v horském úseku dálnice D8 na Ústecku. V úseku od Petrovic po hranice s Německem dálnice namrzá. Ledovka se tvoří i na silnici I/13  na Ústecku.

Meteorologové rozšířili výstrahu kvůli ledovce a námraze na téměř celé území České republiky. Tvoří se při mrznoucím dešti. „Srážky padají, povrch je prochlazený, takže to namrzá na většině území republiky," řekl Josef Hanzlík z ČHMÚ. Nízký stupeň nebezpečí vyhlásili meteorologové pro další místa ČR, pro Prahu a kraj Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Královéhradecký, Liberecký a Ústecký a některá místa nejvíce ohrožených krajů.