„Zatímco první sněhovou pokrývku nám zima přinesla už koncem října, od té doby je na sníh v Krušných horách skoupá. Aktuální obleva nedělá radost ani milovníkům zimních sportů, ani provozovatelům lyžařských areálů," povzdechla si Kateřina Suchá, ředitelka agentury, která je obecně prospěšnou společností.

I přes nepřízeň počasí však podle ní nepolevuje zájem běžkařů o koupi nové mapy běžeckých tras v Krušných horách. Mapu pro letošní sezonu vydala agentura a pokrývá celý hřeben Krušných hor v Ústeckém kraji od Telnice až po Klínovec s přesahem na okruhy v okolí Božího Daru v Karlovarském kraji a s napojením na běžecké stopy v sousedním Německu.

„Díky vysokému zájmu jsme již nyní vydali dotisk mapy a budeme ji opět distribuovat do infocenter v Podkrušnohoří a do jednotlivých skiareálů," sdělila Suchá.

Zájemci si mohou mapu také objednat na emailu reditel@krusne-hory.org.

„Věříme, že se do Krušných hor zima brzy vrátí a všem příznivcům běžeckého lyžování přejeme, aby jim mapa byla cenným pomocníkem při jejich zimních putováních," dodala ředitelka destinační agentury.