V Mostě ho zná každý. Vypadá jako tvarově neobvyklý panelák. Zčásti je takový i uvnitř. Pokoje zakonzervované v čase, s klasickou umakartovou koupelnou, oranžovými koberci, nábytkem jako z retro seriálu Vyprávěj. Stačí ale sejít patro, a jste rázem o několik desítek let posunuti v čase. Dopředu. Skupina Crestyl, která koupila někdejší hotel Murom, se v Cascade, jak zní jeho současné jméno, snaží dělat velké změny. Cascade je s 350 lůžky největším hotelem v kraji. Rok tu vede tým zhruba pětatřiceti zaměstnanců ředitelka Eva Horton.

Kolik v hotelu Cascade můžeme najít nových, zrekonstruovaných pokojů?

Nových pokojů je přibližně 40 procent, zbývající jsou před rekonstrukcí.

Těm říkáte turistická třída?

Ano.

Nyní jste tříhvězdičkový hotel. Ale s turistickou třídou nemůžete dosáhnout na čtvrtou hvězdu.

Turistická třída by neměla být ani v tříhvězdičkovém hotelu. Snažíme se nyní veškeré pokoje zrekonstruovat takovým způsobem, aby hotel odpovídal mezinárodním tříhvězdovým standardům. A až jim bude odpovídat, tak potom je jen krůček k upgradu na čtyři hvězdičky.

Chystáte nějakou změnu vzhledu hotelu? Je to přece jen věc, kterou vnímá běžný Mostečan spíš, než interiéry místa, kde pravděpodobně nikdy nebyl.

V současné chvíli máme návrh od architekta, vypadá moc hezky. Až se začne realizovat, tak hotel bude mít novou fasádou samozřejmě i vliv na nejbližší okolí. Nyní probíhá tendr na výměnu oken, dveří, výloh.

Čeká se s novou podobou hotelu na stavbu nového kulturního domu Repre, který rovněž patří vaší skupině Crestyl?

Taková změna je na Repre nezávislá.

Jak vypadá typický host hotelu? V představě mám člověka z někdejšího východního Německa, který přijel na závody na autodrom.

Takovou statistickou se zde dříve nikdo příliš nezabýval, takže opravdu převládal názor, že typický host je z blízkého německého pohraničí, zpravidla německý důchodce. Byly tu takové skupiny, ale hotel určitě na nich nežil. Z údajů, které mám nyní k dispozici, bych řekla, že je to hotel pro byznysmeny. Více klientů sem jezdí za obchodem, než za odpočinkem. Je to dáno tím, že tato oblast je těžce industriální. O část německé klientely jsme přišli. Němečtí důchodci sem byli zvyklí jezdit za takové ceny, že to hotelu nejen že nic nepřinášelo, ale naopak ztrácel. Nepřistoupili na zdražení a my nemohli akceptovat nízké ceny, které sem byly přeneseny z hluboké minulosti.

Kolik zaplatím nyní?

Za pokoj před rekonstrukcí. Turistická část se pohybuje od 600 do 800 korun za noc.

A za rekonstruovaný?

Rekonstruovaná část se pohybuje od 1600 do 2200 za noc.

Máte úplně novou kuchyni. Co byste mi doporučila, kdybych se u vás chtěl najíst?

Máme nové menu. Na starém bylo čtyři sta položek, které nemůže kvalitně udělat žádná kuchyně. Přesto náš výběr zůstává široký. Výborné je úplně všechno. Sami si třeba na bukovém dřevu udíme lososa. Není to nic, co nakoupíte vakuově balené v supermarketu.