Na rozsáhlé přeměně ulice spolupracuje s Litvínovem i Ústecký kraj, ten je totiž vlastníkem komunikace, a mostecký dopravní podnik, tomu zase patří tramvajová trať.

K nutným úpravám kolejí přivedli město obyvatelé. Stěžovali si na hluk a otřesy při projíždění tramvají kolem jejich domů, s jejich tvrzením souhlasil i hygienik. „Opravdu se to nedá. Bydlí tady moje dcera a já jí často hlídám děti, nedá se tu spát a i přes den je tu hluk,“ stěžuje si Lýdie Knotková z Litvínova.
Nákladná investice zahrnuje nejen rekonstrukci kolejí a jejich posunutí pro vznik nových parkovacích míst, ale i opravu chodníků, veřejného osvětlení a také bezpečnější řešení křižovatek.

O peníze chce město požádat z regionálního operačního programu, a to ve spolupráci s Ústeckým krajem, protože se samostatně o dotaci ucházet nemůže. Celý projekt je rozfázován do dvou etap. V první etapě bude zrekonstruován tramvajový pás ve Smetanově ulici, chodníky a osvětlení. Druhou etapou by měl navázat Ústecký kraj vybudováním kruhové křižovatky. Pro první etapu se v současné době připravují hlukové a rozptylové studie.

„Práce by mohly začít ještě v letošním roce, záleží na tom, jak budeme úspěšní v žádosti o evropské peníze,“ uvedl druhý místostarosta Litvínova Pavel Stehlík. Rekonstrukcí chce město navázat na úpravu Žižkovy ulice, která proběhla před sedmi lety.

Více ve středečním tištěném vydání Mosteckého deníku.