Voda v rekreačních areálech Matylda a Benedikt v Mostě je vhodná ke koupání. Vyplývá to z výsledků měření, které zveřejnila krajská hygienická stanice. Vodu v tzv. rekreačních vodách testuje od poloviny května jednou za dva týdny. Obě mostecké nádrže jsou dlouhodobě v pořádku.

Zvýšený obsah sinic je třeba ve Varvažově na Ústecku. Zatopená jáma se potýká s kvalitou vody každoročně. Sinice se ojediněle objevují podle zveřejněných výsledků měření také v Chabařovicích na Ústecku, kde je i zvýšený obsah chlorofylu. Voda ale není zdravotně závadná. Snížená průhlednost vody je v jezeře Chmelař na Litoměřicku, obsahuje také vyšší množství fytoplanktonu.

Na ostatních koupalištích je voda kvalitní. Platí to například pro Nechranickou přehradu, přírodní koupaliště v Mikulášovicích a Velkém Šenově na Děčínsku nebo Barboru na Teplicku. Tam je podle posledního měření průhlednost vody 3,5 metru.

Velmi kvalitní voda je i v Kamencovém jezeře v Chomutově, které je ojedinělé svým složením a o minulém víkendu zahájilo sezonu. Bez potíží se lidé mohou osvěžit i v jezeře Milada na Ústecku, které vzniklo rekultivacemi.

Hygienici letos měří kvalitu vody v kraji na 18 vodních plochách a přírodních koupalištích. Na dvou ještě nebyla sezona zahájena.