Návštěvníci na Mostecku mají široký výběr z několika vodních ploch. Deník se zaměřil na pět z nich: Aquadrom Most, koupaliště Ressl, Benedikt, Matyldu a koupaliště SPORTaS Koldům.

Vstup zdarma mají koupaliště Benedikt a Matylda s neomezenou provozní dobou a koupáním na vlastní nebezpečí. Vybavení Benediktu zahrnuje WC, sprchu, převlékárny a stánky s občerstevním. Dále je zde možnost využít i různá sportovní hřiště. Fotbalové, hokejbalové i volejbalové hřiště jsou za poplatek. Matylda nabízí pro své návštěvníky surfování nebo jízdu na lodích.

Z placených koupališť má nejvíce nových atrakcí koupaliště Ressl. Pro sezónu je nově k dispozici plavecký bazén a bazén atrakcí. Součástí bazénu atrakcí je divoká řeka, dojezdový bazén toboganu a masážní hlavice. Připravený je i dětský bazén s vodním hřibem. V areálu je i množství sportovišť: minigolf, dva tenisové kurty, dvě kolbiště na petanque a hřiště na beachvolejbal. „Kromě tenisových kurtů jsou všechny sporty zdarma,“ sdělil provozovatel Josef Smolík. Vstupné na celý den stojí 70 korun pro dospělé a 40 korun pro děti a zahrnuje i vstup na tobogan. „Během léta budeme pořádat různé akce a koncerty pro návštěvníky,“ řekl Smolík.

Také koupaliště SPORTaS Koldům má připravené lákavé atrakce pro své návštěvníky. „Máme zde tobogány, umělohmotná hřiště a ohřev vody,“ uvedl Jiří Hrabinský, ředitel společnosti SPORTaS.

Mimo jiné nabízí Koldům také dětské bazény a brouzdaliště, zapůjčení lehátek za poplatek. Sportovci si přijdou na své na třech asfaltových hřištích pro minigolf, volejbal a hokejbal. Písková hřiště jsou připravena pro beachvolejbal. Celodenní stupné je 50 korun pro dospělé a 25 korun pro děti. Jízda na toboganu je placená. Deset jízd stojí 40 korun.

Aquadrom Most během letního provozu zrušil provoz sauny, ale ani tak nebudou návštěvníci strádat. Čekají na ně tři venkovní bazény, ve kterých jsou nové atrakce, například vodní hrad, vodní had, vodní dělo, stříkající bóje, hrací fontánky, vodní chobotnice a hydromasáže. Bazény jsou zpřístupněny tělesně postiženým. Dospělí zaplatí za celodenní vstupné 70 korun. Děti, studenti, důchodci a ZTP 45 korun. Od 15.30 je pak vstupné pro dospělé za 50 korun. Pro děti, studenty, důchodce a ZTP pak 30 korun. Venkovní vstupenka umožňuje vstup pouze do prostoru letních bazénů.
Pro vstup do zastřešeného prostoru plavecké haly musí návštěvníci uhradit běžné vstupné a složit zálohu na čipové hodinky 300 korun. Provozní doba všech placených koupališť je od 9.00 do 19.00 hodin.

JANA FROŇKOVÁ