Kurcin odmítá kritiku, že by jako komunista a náměstek selhal. KSČM, která potřebuje získat více voličů vkrajských volbách, odmítá spekulace ovnitrostranickém konfliktu. „Nejsme vkrizi, nerozpadáme se na dva tábory,“ řekla Deníku Erika Sedláčková, členka nového OVKSČM.

Mostecký zastupitel Balín kritizuje Kurcina ina svých internetových stránkách, kde Balín hodnotí jednání zastupitelstva. „Přebrepty některých předkladatelů nejsou snad ani přebrepty, ale výpovědí oosobních „kvalitách“ volených funkcionářů. Vyniká vtom zejména kolega J. Kurcin. Přímo se nabízí návrh, jak ušetřit na kulturním programu na akcích organizovaných městem– dejte úvodní slovo tomuto borci a je ozábavu postaráno,“ napsal Balín 30.června2007.

„Ignoruje mě. Mrzí mě to. Je to osobní a špatně se mi otom mluví. Ale je to pravda,“ řekl Deníku Kurcin.Kurcin už není členem Okresního výboru KSČM, který dřívevedl.

„Jsem rád, že někteří lidé skončili,“ komentoval změny Balín, nový šéf okresního výboru strany. Na dotaz Deníku přiznal, že je rád, že skončil Kurcin.

„Bylo to kolektivní rozhodnutí vtajných volbách, pan Kurcin nedostal důvěru,“ dodal Balín. Zatímco Balínova stranická hvězda stoupá vzhůru, Kurcinova hasne. Má sice zkomunistů nejvyšší civilní funkci na radnici, je teď ale jen řadovým komunistou. Sám se vzdal funkce předsedy klubu zastupitelů Mostu. „Už jsem otom uvažoval delší dobu. Není dobré být náměstkem a současně předsedou klubu,“ sdělil Kurcin. Nahradil ho komunista Jiří Novák. „Mým úkolem je sjednotit klub,“ řeklNovák.

Spory souvisejí skritikou práce zastupitelů KSČM, kteří, kromě Balína, spolupracují od roku 2006svládou Sdružení Mostečané Mostu. OV KSČM tvrdí, že bude práci svých zastupitelů více sledovat: nesmí být vkoalici nevýrazným „ocáskem“. Kurcin má šanci přesvědčit osvých kvalitách do letošního podzimu. Pokud neuspěje, výbor nevyloučil jeho odvolání zpostu náměstka. „Snažím se tu funkci dělat poctivě,“ hájí se Kurcin.

„Mostečtí zastupitelé špatně komunikují sobčany, měli by být aktivnější a klást větší důraz na problémy komunální politiky,“ namítá Balín. Říká, že nový výbor chce udělat zKSČM modernější stranu.

Balín a Kurcin byli před volbami 2006nejaktiv­nějšími opozičními zastupiteli. Oba často napadali návrhy tehdejší mostecké koaliční vlády ODS-ČSSD-SNK-NSS. Kurcin býval asistentem senátora Balína.