Středisko volného času nabízí sportovní, umělecké, chovatelské i jazykové kroužky. Výuka v kroužcích začíná v pondělí 12. září, ale zápis do kroužků probíhá neustále. Středisko vyjde vstříc i stále váhajícím rodičům i dětem a ve středu 14. září uspořádá Den otevřených dveří. „Budou otevřené prostory v ulici Maršála Rybalka i v Okružní ulici. Umožníme tak dětem a rodičům vidět již otevřené probíhající kroužky s dětmi a lektory,“ řekla ředitelka střediska Eva Martinovská.

Novinkami jsou badmintonový kroužek, fotbálek nebo kroužek Mičuda. Prvním rokem je tam také kurz stolních deskových her a rukodělní kroužek. Kurzy pro nejmenší jsou už od čtyř měsíců, středisko nabízí ale i aerobic a keramiku pro dospělé. Ceny se pohybují od 200 do 550 korun za pololetí.
Základní umělecká škola F. L. Gassmana v ulici Obránců míru nabízí hudební, taneční, výtvarné i literární kurzy. Mimo to lze v této umělecké škole chodit třeba na počítačovou grafiku, na které se děti naučí upravovat obrázky na grafických programech.

Bubeníci

Ve škole začala výuka již 1. září, ale žáci se mohou přihlašovat ještě celé září. Volná místa jsou hlavně v hromadných kroužcích, ve výtvarném, pohybovém a literárně-dramatickém. „V některých kroužcích je přeplněno, ve většině je ale ještě místo. Největší zájem je o kytaru a bicí, menší zájem je už o hodiny klavíru, houslí a dechových nástrojů,“ uvádí Miroslava Machačová z umělecké školy F. L. Gassmanna. Za pololetí zaplatí rodiče od 900 do 1 400 korun.
V Základní umělecké škole v ulici Moskevská se mohou děti pobavit u tance, „výtvarky“ a na dramatickém kroužku, kde se nejen hraje, ale děti tam samy připravují i kostýmy a loutky, se kterými se věnují i základům loutkoherectví. Všechny kurzy mají jednotnou cenu 800 korun za jedno pololetí. Děti začínají 8. září, nábor však pokračuje. „Nábor dětí potrvá až do konce září,“ říká ředitelka školy Romana Pavlíčková.

Martina Němečková