Zájmový kroužek Rangers, který funguje v litvínovské knihovně již pátým rokem, nabírá nové členy. Jeho hlavní náplní je pomoc seniorům, lidem v nemocnicích a zvířatům v útulcích i ve volné přírodě.

V novém roce ale slibuje všem příchozím především nové zajímavé projekty, jako je třeba budování zahrádky na pozemku knihovny. „Budou tam záhonky, jezírko a také hmyzí hotely pro různé druhy hmyzu. Chceme, aby se děti mohly seznámit s tím, jak to v přírodě opravdu funguje," řekl vedoucí kroužku a knihovník Vladimír Kraft. Dodal, že kromě výroby hotelů budou děti na zahrádce pracovat samy. Zkusí si třeba vysadit květiny a starat se o ně. Na samotné zbudování zahrady postupem času naváží další akce jako jsou besedy a naučné prohlídky.

Spolupráce s útulkem pokračuje

Pokračovat budou také tradiční aktivity. „Úzce spolupracujeme s městským útulkem pro opuštěné pejsky, chodíme je pravidelně venčit. Pro útulek dále pořádáme velké akce jako je charitativní vánoční večer nazvaný Chlupaté Vánoce nebo Poděkování fenky Ťapky. Ty se konají každý rok a těší se velké návštěvnosti," popsal Kraft.

Na podzim kroužek chodí sbírat kaštany, které potom suší a předává myslivcům či lesní správě. Průměrně se dětem podaří sebrat deset až dvacet kilogramů usušených kaštanů. Za své výkony už dostaly od lesníků poděkování a diplom.