Pionýrský tábor

Pionýrská skupina Rozmarýn plánuje uspořádat pro děti dva letní tábory a jeden příměstský tábor. „Pořádáme klasické letní tábory pro děti již deset let. Příměstský tábor se uskuteční předposlední týden v srpnu a bude zaměřený na rukodělné dílny pro děti," uvedla Kamila Beranová z krajské organizace Pionýr. Termín pro první letní tábor v Posázaví je od 22. července do 3. srpna. Druhý tábor s lokalitou v Jižních Čechách se uskuteční od 29. července do 10. srpna. Kapacita tábora je přibližně pro třicet dětí. Podle Beranové je však o letní tábory takový zájem, že kapacita je často přeplněná.

Zálesácký tábor

Dětská organizace Zálesák Most připravuje letní tábor do tradiční lokality Kácovec v termínu 11. srpna až 25. srpna. „Přihlášky pro děti začínáme připravovat v tomto týdnu. Děti na táborech vedeme hlavně k samostatnosti, k tomu, aby se uměli chovat k přírodě a okolí, a aby zvládli pobyt pod stanem," sdělil vedoucí Dětské organizace Zálesák Tomáš Smrž. Tábor je určen pro děti ve věku od šesti do patnácti let. „Tábor je především pro školní děti, ale jezdí s námi i někteří předškoláci. Je to individuální a záleží na jejich vyspělosti a samostatnosti," dodal Smrž. Kapacita tábora je pro celkový počet pětačtyřiceti dětí, z nichž až 80 procent tvoří děti, které jezdí na tento tábor opakovaně.

Tábor se skřítky

Centrum volného času pořádá mimo letní tábor v Jílové u Děčína a příměstský tábor také dva typy táborů na jarní prázdniny. Pobytový jarní tábor v Jílové u Děčína se koná v termínu od 9. března do 16. března. „Tábor bude zaměřený hlavně na pohyb v přírodě. Celotáborová hra má téma „Po stopách lesních skřítků". Dále chystáme příměstský tábor v období jarních prázdnin, a to v termínu od 11. do 15. března. Děti se mohou těšit na týden plný sportu. Věnovat se budeme klasickým sportům typu florbal a badminton, ale máme připravenou i jednu sportovní novinku jako překvapení. Bude se jednat o představení nového míčového sportu v Mostě,"sdělila pedagogická pracovnice Centra volného času. Letní tábory jsou v režimu přípravy. Pobytový tábor v Jílové u Děčína nemá zatím stanovený pevný termín. V červenci uspořádá CVČ příměstské tábory s výtvarnou a sportovní náplní.

Rybářský tábor

Základní škola Obránců míru připravuje pro své žáky dva zájezdy na letní prázdniny. Jedná se o rybářský tábor a ozdravný tábor do Itálie. Tábor do Rosolina Mare se uskuteční ve spolupráci s cestovní kanceláří Traxmandl Tour v termínu od 13. července do 20. července a je určený nejmladším žákům první až třetí třídy.

Rybářský tábor Orlík pod vedením pedagoga Vladímíra Novotného je letošní novinkou. „Tábory obecně pořádáme už patnáct let, jezdili jsme jak do Jižních Čech, tak do Chorvatska. Letos poprvé bude i rybářský tábor. Přihlášky dětem teprve budeme rozdávat. Kapacita je patnáct dětí," řekl Vladimír Novotný, organizátor rybářského tábora Orlík. Ten se uskuteční ve stejném termínu jako tábor v Itálii.

Jana Froňková