Stejně tak dětská, mammologická a traumatologická poradna. Včera o svém krizovém plánu informovala novináře společnost Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice v Mostě spadá.

Situace tak nabírá na vážnosti, mnoho lékařů je nekompromisních a na svých požadavcích které oznámili v akci Děkujeme, odcházíme trvají. V mostecké nemocnici ze čtyřiceti odcházejících lékařů výpověď zatím stáhli jen dva.

„Nesouhlasím se systémem ve zdravotnictví. Já nevím, kde to lidé vzali, že doktoři berou standardně padesát tisíc. To vůbec není pravda, je to zkreslené a platy jsou neodpovídající. Výpověď stáhnu, pokud bude vyhověno požadavkům akce. Vezměte si kolik máme služeb, máme doma rodiny a polovinu svého času trávíme ve špitále a nikdo to neocení,“ řekla včera deníku lékařka z dětského oddělení Veronika Dobiášová. „Jde také o to, jak s námi lidé jednají, tady na severu jsou lidé drzí, vyhrožují nám a napadají. Tohle už nejde. Za hranicemi má doktor alespoň nějakou úctu,“ dodala lékařka.

„Případné omezení zdravotní péče od 1. března bude způsobeno výhradně odchodem lékařů. Nemáme žádný důvod k omezování, pokud dojde k dohodě a lékaři do práce nastoupí. Pokud se tak ale nestane, bude vážně ohrožena zdravotní péče v Ústeckém kraji, a to i péče akutní,” řekl včera tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.Podle primáře dětského oddělení a litvínovského zastupitele Jiřího Bioleka by se na financování nemocnic měli podílet i města.

„Věřím, že se to dohodne. Ta akce nemá řešení, pokud nedojde k dohodě na politické úrovni, tak bude hrozný kolaps zdravotnictví. Myslím, že si to uvědomují obě dvě strany. Musí to dobře dopadnout, jiná alternativa není,“ řekl primář Jiří Biolek

„Peníze se strkají do sportu a do jiných aktivit, ale do zdravotnictví se v Litvínově a Mostě nedává ani koruna. Města říkají, že je to problém kraje. Ale přitom je nemocnice pro mostecké obyvatele,“ dodal Biolek. Z dětského oddělení podalo výpověď pět mladých lékařů ze čtrnácti. Podle primáře to provoz určitě omezí, ale nemělo by to vést k úplnému uzavření.

Pokud se vláda s lékaři nedohodne budou zastaveny plánované příjmy pacientů k hospitalizaci na chirurgických, neurologických a interních oborech, utlumen bude provoz oddělení chirurgie a neurologie a II. interního oddělení, s cílem úplného uzavření lůžkových částí těchto oddělení. Změněny a prodlouženy mají být objednací doby na radiodiagnostické oddělení. Tam už pacienty neobjednávají nyní. Šla jsem se objednat na sono a bylo mi sděleno, že do 1. března neobjednávají, jelikož čekají jak všechno dopadne,“ stěžovala si pacientka Zdeňka Pokorná.